Ο Άγιος Αντώνης δεν κρατιόταν με τον Κόσμο!

Κατηγορία ΑΟΔΗΠ

Με χατ τρικ του Χρήστου Ρώτσιου ο κυπελλούχος Άγιος Αντώνιος ακοράντας τρεις φορές στο πρώτο ημίχρονο και τέσσερις στο δεύτερο «έβγαλε την υποχρέωση» απέναντι στον Κόσμο τον οποίο κέρδισε με 7-1 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ανεξάρτητων ομάδων Περιστερίου.

Η αναμέτρηση με αντίπαλο την νεοφώτιστη ομάδα του "Κόσμου" ήταν λοιποόν  μια… αναγκαστική υποχρέωση για τον Άγιο Αντώνη στο πλαίσιο της 3ης εξ αναβολής αγωνιστικής του 4ου ομίλου του κυπέλλου 2015-16. Ο Περσινός κυπελλούχος την αντιμετώπισε ως τέτοιος, επιβεβαιώνοντας ταυτόχρονα τον τίτλο του απόλυτου φαβορί απέναντι σε μια ομάδα, που μόλις φέτος ανέβηκε στην Α Κατηγορία. Τα «πάντσερ, του Κ. Παντέλη πετυχαίνοντας 3 τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και 4 στο δεύτερο ημίχρονο, έφτασαν στην εντυπωσιακή νίκη με 7-1 και τερμάτισαν πρώτοι στον όμιλο τους.
Αγωνίστηκαν οι: Σούρσος, Χολόγκιτας, Βαρλάμης Γ., Τσιτσίγκος, Διαμαντής, Μαρίνου, Ελευθεράκος, Αντωνίου, Σκορδαλιός, Ρώτσιος, Μπλάσκας, Πατερόπουλος, Πετρόπουλος