Τελευταία ενημέρωση 16:51, 24 Απρ 2024

Τον «μαύρισε» ο Μαυρίδης τον τιμώρησε ο «νόμος»

Μια ακόμη «αφύσικη» ήττα γνώρισε σήμερα ο Ατρόμητος Κ20 για το πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας.

Μετά τον Πλατανιά και τον ΠΑΟΚ, έχασε και τρίτο παιχνίδι από ομάδα κατώτερη του σε ποιότητα αλλά και σε αγωνιστική συμπεριφορά καθώς η Βέροια που τον κέρδισε ( 1-0 ) για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά σε καμία περίπτωση δεν ήταν καλύτερη του. Απλά μίλησε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου που «λέει» όταν δεν σκοράρεις στις ευκαιρίες που σου παρουσιάζονται σε «τιμωρεί» η μπάλα. Και ο Ατρόμητος αυτός έπαθε!

Η εικόνα του αγώνα σε όλο το 90λεπτο ήταν συγκεκριμένη: Ο Ατρόμητος «έβγαινε» κατά κύματα στην επίθεση και δημιουργούσε φάσεις, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο η απόδοσή του ήταν κάτι παραπάνω από εξαιρετική. Ο αντίπαλος του ήταν μόνιμα κλεισμένος στην άμυνα του επιλέγοντας την τακτική των πολλών και αντιαθλητικών φαουλ και των συνεχώς καθυστερήσεων έχοντας σύμμαχο έναν κακό και ανεπαρκέστατο διαιτητή τον Μαυρίδη από την Πέλλα που «μαύρισε» τον Ατρόμητο όταν δεν του έδωσε καθαρό πέναλτι στο 0-0 σε πεντακάθαρη ανατροπή του Τσατσόπουλου.

Είναι επίσης χαρακτηριστικό ότι ο Λημνιός δέχθηκε αμέτρητες κλωτσιές από τους παίκτες της Βέροιας και αντί ο Μαυρίδης να τους τιμωρήσει επέλεξε να τιμωρήσει τον Λημνιό σε ένα απλό μαρκάρισμα προκαλώντας τα γέλια ακόμη και των φιλάθλων της Βέροιας. Το γκολ που έκρινε τον αγώνα σημειώθηκε τελικά στο 76’.

Τον αγώνα ξεκίνησαν οι Θεοδωράκης, Γιαταγανάκης, Κατράνης, Μωραίτης, Κρουσέλ, Νάτσος, Λημνιός, Λαζαρίδης, Ρεγκάκος, Μπαστακός, Τσατσόπουλος. Έπαιξαν και οι Τζιζτικαλάκης, Παυλής, Ρομάριο.