Τελευταία ενημέρωση 11:52, 16 Απρ 2024

Στρατηγική νίκη με Θεμιστοκλή (2-0)

Κατηγορία Γαλαξίας

Μετά από πολύ καλή εμφάνιση στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο Γαλαξίας  νίκησε με σκορ 2-Ο τον Θεμιστοκλή.

Η ομάδα της πόλης μας ξεκίνησε μουδιασμένα τον αγώνα στο πρώτο δεκάλεπτο και οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι  σε εκτέλεση φάουλ.
Στην συνέχεια ο Γαλαξίας  ανέβασε στροφές και έχασε καλές ευκαιρίες για γκολ με τους Αργείτη και Παπαδόπουλο.
Στο 31 λεπτό του αγώνα μετά από εκτέλεση φάουλ του Αργείτη πετάχτηκε στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας ο Κουτσονικολής και με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στο Β'  ημίχρονο αρχικά ξεκίνησε δυνατά η ομάδα του Θεμιστοκλή και στο 54 λεπτό ακυρώθηκε σωστά γκολ σαν οφσάιντ,αυτό το γεγονός ξύπνησε για τα καλά την ομάδα του Γαλαξία και στο 65 λεπτό του αγώνα κέρδισε πέναλτυ μετά από ωραία ενέργεια και αντροπή του Μαρούδα.
Το πέναλτυ εκτέλεσε εύστοχα ο Αργείτης και έκανε το 2-0.
Στο 75 λεπτό νέα κεφαλιά του Κουτσονικολή από κόρνερ του Κώνστα. Από τον Γαλαξία δεν υπέστηκε κανείς όμως χρειάζεται ιδιαίτερη μνεία στον Μασούρη  και τον κορυφαίο του αγώνα και σκόρερ Κουτσονικολή.

Α.Ο.ΓΑΛΑΞΙΑΣ: ΠΑΝΤΕΛΗΣ-ΚΑΒΑΓΙΑΣ-ΜΑΣΟΥΡΗΣ-ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΗΣ-ΒΛΑΧΟΣ-ΜΑΥΡΗΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ(89-ΠΙΤΤΑΡΑΣ)-ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ(46λογ.τραυμ.ΜΑΡΡΟΥΔΑΣ)-ΑΡΓΕΤΗΣ(71ΡΟΜΠΑΝΟΣ)-ΚΩΝΣΤΑΣ.

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ:ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ-ΦΡΑΜΠΑΣΧΑΚΗΣ-ΖΑΓΚΑΣ-ΠΟΛΙΑΣ-ΚΑΛΟΣ(65ΣΩΠΙΑΔΗΣ)-ΔΟΥΛΙΟΓΛΟΥ-ΘΩΜΑΙΔΗΣ(60ΔΟΣΗΣ)-ΚΑΣΣΟΣ-ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ-ΑΣΗΜΑΚΟΥΛΑΣ-ΚΟΝΤΟΣ(75-ΛΑΓΚΑΔΙΤΗΣ).

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Ομάδα με χαρακτήρα! »