Τελευταία ενημέρωση 11:29, 14 Ιουλ 2024
Κατηγορία Φοίνικας

Έκλεισε αμέσως ο Φοίνικας  την... παρένθεση που άνοιξε με την ήττα της περασμένης εβδομάδας από τη Χρυσούπολη και επέστρεψε στις επιτυχίες!

Πηγή Soccerlive.gr

Με κορυφαίο και σκόρερ τον νεαρό Αθανασάκη, η ομάδα του Γ. Μαχειμάρη πέρασε νικηφόρα από την Τερψιθέα, όπου επικράτησε με 2-0 της τοπικής ομάδας. Ο 20χρονος άσος άνοιξε το σκορ με θαυμάσια προσωπική ενέργεια από τη μεσαία γραμμή και πλασέ στο 29ο λεπτό (0-1), ενώ στο 48' σημείωσε το 0-2 με γυριστό σουτ μετά από πάσα του Ηλιόπουλου. Δύο λεπτά μετά (50') ο Πορτάλιος είχε δοκάρι με πλασέ και κάπως έτσι χάθηκε για τους γηπεδούχους η ευκαιρία να μπουν ξανά στο παιχνίδι. Αξίζει να σημειωθεί ότι με αυτή τη νίκη ο Φοίνικας «ζευγάρωσε» τα «τρίποντά» του στις εκτός έδρας αναμετρήσεις του.

Διαιτητές: Γουρέλης, Κρασώνης-Γιαννόπουλος

ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Ανδρέας Μηλιάς): Λέπουρας, Κοντονάσιος (55' Τριάντης), Τσιρόπουλος, Σταύρου, Γραμματικόπουλος, Μήτσιος, Κολτσίδας, Α. Θερτσάι, Πορτάλιος, Τσαβαλιάς (79' Γαλάνης), Μ. Θερτσάι (46' Ταμποτέλης)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤ. (Γιώργος Μαχειμάρης): Πετράκης, Χαλικιάς, Νίτσογλου, Καπελάκης, Αναγνωστόπουλος, Λαγός, Οκσίσογλου, Κορδάς, Ηλιόπουλος (80' Καμπουρίδης), Καρακασίδης (61' Μαρκαντωνάτος), Αθανασάκης (85' Μωραΐτης)

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Σημαντική νίκη με Βριλήσσια »