Τελευταία ενημέρωση 08:00, 26 Απρ 2024

Καμία πίκρα, μόνο χαρά για όλη τη διαδρομή!

Ο ΓΣΠ έχασε απόψε στο ΟΑΚΑ από τον Παναθηναϊκό στο πέμπτο παιχνίδι της σειράς με σκορ 81-67 και μπορεί να αποκλείστηκε από τους τελικό δεν του ταιριάζει καθόλου η πίκρα.

Ούτε η στενοχώρια. Στον φετινό ΓΣΠ που έπιασε ταβάνι και κόντεψε να το σπάσει ταιριάζει η χαρά, η ικανοποίηση για όσα πέτυχε αλλά και γιατί έπεισε πάλι τον κόσμο που επέστρεψε δυναμικά. Και συνάμα έθεσε τις βάσεις για ένα καλύτερο μέλλον. Πλέον επόμενος στόχος η 3η θέση στον μικρό τελικό με τον ΠΑΟΚ.

Οι «πράσινοι» δυσκολεύτηκαν στο πρώτο μέρος όμως στο δεύτερο ήταν κυριαρχικοί και επικράτησαν 81-67, κλείνοντας εισιτήριο στους τελικούς με τον Ολυμπιακό, που θα εκκινήσουν στις 4 Ιουνίου!

Κορυφαίος του αγώνα ο Μάριους Γκριγκόνις, που τα έκανε... όλα με 16 πόντους, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα. Παίκτης-κλειδί ο Δημήτρης Αγραβάνης που είχε 15 πόντους (13 στο δεύτερο μέρος) και άλλαξε τη ροή του αγώνα στο τρίτο δεκάλεπτο. Πολύ θετικός με 13 πόντους και ο Γκουντάιτις.

Από πλευράς των φιλοξενούμενων, 16 πόντους είχε ο Φρανσίσκο που σκόραρε μόλις 1 όμως στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ 12 με 8 ριμπάουντ είχε ο Μπίλαν.

Τα δεκάλεπτα: 23-17, 41-39, 64-48, 81-67