Τελευταία ενημέρωση 12:12, 23 Απρ 2024

«Σφουγγάρισε» με 2-0 τον Παναθηναϊκό!

Κατηγορία Water Polo
(1 Ψήφος)

Σε τροχιά Ευρώπης με μεγάλες αξιώσεις  μπήκε η Ανδρική ομάδα πόλο του ΓΣ Περιστερίου με τη δεύτερη νίκη (8-6) επί του Παναθηναϊκού σήμερα στο κολυμβητήριο στο Γουδή, καθώς πλέον θα παλέψει για την διεκδίκηση της 5ης θέσης στην τελική κατάταξη του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Εθνικής κατηγορίας.

Οι πολίστες του Κώστα Λούδη από το ξεκίνημα της αναμέτρησης είχαν τον απόλυτο έλεγχο (1-3 στο πρώτο 8λεπτο) και έκλεισαν το πρώτο μέρος με προβάδισμα ενός τέρματος (3-4).

Στο δεύτερο μέρος, το τρίτο 8λεπτο ήταν ισορροπημένο (2-2) και στην τελευταία περίοδο οι «κυανοκίτρινοι» με επιμέρους σκορ 2-1 έφτασαν στη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση των playoffs.

Ο ΓΣ Περιστερίου θα διεκδικήσει την έξοδο του στην Ευρώπη στην σειρά με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ ή τον Εθνικό (για τις θέσεις 5-6) ε το πρώτο παιχνίδι των δυο ομάδων να διεξάγεται την επόμενη Τετάρτη (3/5).

ΤΑ 8ΛΕΠΤΑ: 1-3, 2-1, 2-2, 1-2.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Λούδης): Σαλτερής, Καζάζης 1, Τοράκης, Πρέκας 1, Γερακούδης, Κουκουμάκης, Μπιτσάκος Χρ. 1, Καρούντζος 1, Φώσκολος 3, Χρυσοσπάθης 1, Τσαχιλίδης, Λαδάς, Χόλαντ, Ναγκλ 4, Μπιτσάκος Ανδρ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μάζης): Ριστίσεβιτς, Τζελάτης, Κανδανολέων, Χωματάς, Δευτεραίος, Τόττης, Άντζιτς 1, Σγουρίδης, Χατζηγούλας, Δερμιτζάκης 2, Σιαμάς Π., Αλβέρτης, Βασιλάκης, Σιαμάς Χρ. 3, Ζερβουδάκης.

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 26 Απρίλιος 2023 22:10
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Στην Α1 και του χρόνου οι γυναίκες του ΓΣΠ! »