Τελευταία ενημέρωση 06:43, 26 Απρ 2024

Ο Ατρόμητος έκανε καλή εμφάνιση αλλά έμεινε στο 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Περιστέρι.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι, είχαν δύο δοκάρια στο τέλος και οι Ηπειρώτες τον Τσιντώτα σε πολύ καλή μέρα, αλλά και την τύχη με το μέρος τους, φεύγοντας με το 1-1 από το Περιστέρι, παίρνοντας τον πρώτο τους βαθμό στο μίνι πρωτάθλημα.

Ο Αγκιμπού Καμαρά άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με συρτό σουτ και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 27’ με σκαφτό σουτ του Παμλίδη, έπειτα από λάθος του Έντερ. Στο 87', έπειτα από άτσαλο διώξιμο από πλευράς ΠΑΣ η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι του Τσιντώτα, ενώ το ίδιο συνέβη και στο 90'+4' σε σέντρα-σουτ του Ρομπάιγ.

Ο Ατρόμητος άγγιξε δύο φορές το 2-1 στα τελευταία λεπτά, με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι στο 87’ έπειτα από κακό διώξιμο της αντίπαλης άμυνας σε στατική φάση. Στο 90’+4’ ο Ρομπάιγ έκανε σέντρα-σουτ από τα δεξιά και η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι του Τσιντώτα.

Aτρόμητος (Κρις Κόλμαν 4-3-3): Γιαννιώτης - Κεσχρίντα, Μαυρομμάτης, Χατζηισαϊας, Ντε Μποκ - Γκονζάλες, Κούεν (81’ Φριντζόνσον), Καμαρά- Κλωναρίδης (74’ Τζοβάρας), Ρομπάιγ, Κωτσόπουλος (73’ Κιάρτανσον)

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος 4-2-3-1): Τσιντώτας-Τσάβος (52’ Μπακαδήμας), Εραμούσπε, Μπορταγκαράι, Πήλιος- Τζίνο, Λιάσος- Ροσέρο (64’ Νίνης), Τζίμας, Παμλίδης (80’ Μπάλαν)-Σταματελόπουλος (80’ Μορέιρα)

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 08 Απρίλιος 2023 21:17