Τελευταία ενημέρωση 03:53, 18 Απρ 2024

Ο Λεβαδειακός δεν μπόρεσε να μετουσιώσει σε νίκη την καλή του εμφάνιση, αφού, παρ' ότι προηγήθηκε στο στο 74ο λεπτό με τον Βινίσιους, είδε τον Ατρόμητο και να αντιδρά και να σκοράρει ένα τέρμα, που προήλθε από υπέροχη ομαδική προσπάθεια με τον Κιάρτανσον, να ισοφαρίζει σε 1-1 και να παίρνει τον βαθμό, δυσκολεύοντας ακόμη περισσότερο την ζωή των Λιβαδιωτών.

Στο 74ο λεπτό ο Βινίσιους έστειλε την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα της Λιβαδειάς.

Η ισοφάριση ήρθε στο 82ο λεπτό με μία υπέροχη επίθεση, όπου ο Ρομπάιγ γύρισε  στον Κιάρτανσον κι εκείνος έσπρωξε την μπάλα προ κενής εστίας για το 1-1.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Γκροφ, Βινίσιους, Τσάπρας, Λιάγας, Παναγιώτου (46' Γερεμέγιεφ), Παζ, Χάμοντ (46' Νταμπό), Μεχία, Νίκας, Σαχπεκίδης, Γιαννιώτας (61' Σακό).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γιαννιώτης, Κεσχρίδα, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης, Ντε Μποκ, Γκονζάλεθ, Φριντζόνσον (69' Οικονομίδης), Έρλινγκμαρκ, Ρομπάιγ, Κλωναρίδης (46' Ροτάριου), Τζαβίδας (69' Κωτσόπουλος).

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Κόουλμαν: «Παλέψαμε, αλλά δώσαμε ένα φτηνό γκολ» »