Έχασε μετά από 18 παιχνίδια το παιδικό του ΓΣΠ

Κατηγορία Ακαδημίες

Στο Μετς σταμάτησε το αήττητο του παιδικού του ΓΣ Περιστερίου καθώς ηττήθηκε (79-73) από το Παγκράτι, για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

Οι «κυανοκίτρινοι» ήταν μέσα στο παιχνίδι μέχρι το ημίχρονο (36-31 στο 20’), όμως το επιμέρους 29-16 στο τρίτο 10λεπτο αποδείχθηκε καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα και την πρώτη ήττα της ομάδας των Δελή-Παπαμάρκου.

Επόμενος αντίπαλος για το παιδικό του ΓΣ Περιστερίου είναι την επόμενη Τρίτη (31/1, 20:00) η Ολυμπιάδα Παπάγου στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου», για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 36-31, 65-47, 79-73.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Δελή-Παπαμάρκος): Καράγκουτης 2, Τζιάλλας 13 (1 τριπ.), Πανουργιάς 8 (2 τριπ.), Καραθανάσης 15, Λιοσάτος 15 (2 τριπ.), Παπαδάτος Ν., Βουζίκας 3 (1 τριπ.), Λαμπρόπουλος, Αλεξάκης 17 (1 τριπ.).