Τελευταία ενημέρωση 07:24, 20 Απρ 2024
Κατηγορία Κηπούπολη

Στο ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Κηπούπολης με τη Λαύρα Αργυρούπολης, με το σκορ να διαμορφώνεται μέσα σε ένα τετράλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο!

Στο γήπεδο της Χρυσούπολης έγινε ένα δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το προβάδισμα στο 73ο λεπτό με σουτ του Κολάι (0-1) και τον Καλαματουσάκη να «απαντάει» τρία λεπτά μετά (76'), ολοκληρώνοντας με πλασέ ενέργεια που έγινε από την αριστερή πτέρυγα (1-1). Το τριπλό σφύριγμα του Κελεκίδη βρήκε τη Λαύρα να παίρνει τον βαθμό στο ντεμπούτο του Γ. Χατζηράπτη στην τεχνική ηγεσία.

Διαιτητές: Κελεκίδης, Μπαζακούλας-Πρίντζιος

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ (Χρήστος Παλλίδης): Γονιδάκης, Σταματογιαννόπουλος, Καλαμοτουσάκης, Σαββουλίδης, Παούρης (78' Ανδρονιώτης), Μουράτης, Τζαρέλλας, Λουκάκης, Κλωνάρης (60' Σοφός), Νένδος, Δρόσος (60' Τσίπης)

ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ. (Γιάννης Χατζηράπτης): Γουλής, Φωτουλάκης (78' Γκίκα), Μυλωνίδης, Κολάι (87' Θεοχάρης), Τσαπατσάρης, Σημαιάκης, Κουλουρίδης (66' Μαυρόπουλος), Τρουλλίνος, Τρυφωνίδης, Κωτσαλάς, Σκούρλας.