Τελευταία ενημέρωση 07:18, 18 Απρ 2024
Κατηγορία Ήφαιστος
Την εντός έδρας ήττα από τον  ΓΣ Καισαριανής με 2-1 γνώρισε ο Ήφαιστος σε ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Oι Καισαριανιώτες έφτασαν τους 11 βαθμούς και προσπέρασαν τον σημερινό αντίπαλο τους που έμεινε στους 10.

Ο Ηφαιστος άνοιξε το σκορ στο 13′ όταν ο Χίος έκανε με κεφαλιά το 1-0, αλλά η χαρά του δεν κράτησε πολύ αφού στο επόμενο λεπτό ο Αγκόλι ισοφάρισε σε 1-1. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο 34′ ο Κασάπης με ατομική ενέργεια, με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι στο 81’σε κεφαλιά του Κούστα.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Καραγκούνης, Βλαχόπουλος, Μπαλαρίνης (46′ Στάμος), Κοτούλιας, Καρδάμης (83′ Ευθυμιάδης), Λιούκας, Μιχάλης (72′ Φράρος), Γονής, Κούστας, Λάγγας, Χίος

ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ: Καλαμάρας, Σκόρδος, Μιράκας (65′ Σβίγγος), Σούλκο, Γιαννουλάκης, Αϊβάζης, Νίκου, Πατερίτσας, Γεωργίου, Αγκόλι (90′ Πεμάι), Κασάπης (90′ Μπαριαμπάς).