Τελευταία ενημέρωση 01:34, 20 Απρ 2024
Κατηγορία Ήφαιστος
Ισόπαλο το δεύτερο φιλικό παιχνίδι του Ηφαίστου Περιστερίου, χθες με αντίπαλο την Κηπούπολη, στο γήπεδο Χρυσούπολης (1-1).
Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο σφράγισαν την αναμέτρηση μεταξύ δύο ομάδων, λογικά ανέτοιμων -για το σύντομο διάστημα προετοιμασίας αλλά και το εύρος ανανέωσης του ρόστερ- και με πολλά περιθώρια βελτίωσης.
Η γηπεδούχος Κηπούπολη αιφνιδίασε πριν συμπληρωθεί ένα λεπτό αγώνα και μπήκε μπροστά στο σκορ, με τον Ήφαιστο να αστοχεί σε πέναλτι στο φινάλε του πρώτου μέρους (Χίος) και να ισοφαρίζει στην επανάληψη με τον Κούστα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λάγγα (1-1).
Το συγκρότημα του Σάκη Σάσσαλου κέρδισε αρκετές μπάλες με πίεση ψηλά, αλλά δεν κατάφερε να τελειώσει φάσεις με καλές προϋποθέσεις.
Η σύνθεση: Υπό δοκιμήν, Βλαχόπουλος, Μωϋσίδης, Βαρδακώστας, Κοτούλιας, Καχίτζε, Λιούκας, Λάγγας, Ευθυμιάδης, Κούστας, Χίος (Μαζωνάκης, Μπενέτος, Στασινόπουλος, Μπαξεβανάκης, Σταματούκος, Παππάς, Τσέλιος, Βασιλειάδης).
Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 21 Αύγουστος 2022 21:19
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: «Να δουλέψουμε στην αμυντική λειτουργία» »