Τελευταία ενημέρωση 14:44, 16 Ιουλ 2024
Κατηγορία Water Polo
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Προς ολοκλήρωση οδεύει το απόλυτα επιτυχημένο τουρνουά water polo «Our Future» στην κατηγορία Προ μίνι (Κ11, γεν. 2011 και μικρότεροι) που διοργανώνεται από τον ΓΣ Περιστερίου στο κολυμβητήριο της «Χωράφας».

Τα 28 παιχνίδια της Α’ φάσης του τουρνουά πραγματοποιήθηκαν και μπαίνουμε πλέον στην Β’ φάση όπου θα λάβουν μέρος οκτώ ομάδες που χωρίζονται σε 2 γκρουπ (Gold League & Silver League) σύμφωνα με την τελική βαθμολογία.

Το «Our Future» ολοκληρώνεται στις 5 Ιουνίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων:

Σάββατο 21/5

Α.Ε. Χαϊδαρίου – Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου 2-22

Σ.Κ. Ροή – Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-19

Γ.Σ. Περιστερίου – Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου 11-1

 

Κυριακή 22/5

Γ.Σ. Περιστερίου – Παναθηναϊκός Α.Ο. 5-13

Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου – Σ.Κ. Ροή 18-2

Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου – Σ.Κ. Ροή 10-5

Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου – Α.Ν.Ο. Γλυφάδας 4-18

 

Σάββατο 28/5

Α.Ε. Χαϊδαρίου – Σ.Κ. Ροή 4-12

Α.Ο. Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου 11-8

 

Κυριακή 29/5

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ο. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 4-3

Α.Ν.Ο. Γλυφάδας – Α.Ο. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 10-2

Α.Ν.Ο. Γλυφάδας – Γ.Σ. Περιστερίου 5-6

 

Τελική βαθμολογία

1.      Παναθηναϊκός ΑΟ – 21 (7 νίκες – 7 αγώνες)

2.      ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – 18 βαθμοί (6 νίκες – 7 αγώνες)

3.      ΓΣ Περιστερίου – 15 βαθμοί (5 νίκες – 7 αγώνες)

4.      ΑΝΟ Γλυφάδας – 12 βαθμοί (4 νίκες – 7 αγώνες)

5.      ΑΟ Ολυμπιάδα Πετρούπολης – 9 βαθμοί (3 νίκες – 7 αγώνες)

6.      ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – 6 βαθμοί (2 νίκες – 7 αγώνες)

7.      ΣΚ Ροή – 3 βαθμοί (1 νίκη – 7 αγώνες)

8.      ΑΕ Χαϊδαρίου – 0 βαθμοί (7 αγώνες)

 

Μετά την ολοκλήρωση της Α’ φάσης του τουρνουά, την Κυριακή 5/6 θα πραγματοποιηθεί η Β’ φάση ως εξής:

Οι 8 ομάδες χωρίζονται σε 2 group (Gold League & Silver League) σύμφωνα με την τελική βαθμολογία:

 

Gold League

Παναθηναϊκός Α.Ο.

Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου

Γ.Σ. Περιστερίου

Α.Ν.Ο. Γλυφάδας

 

Silver League

Α.Ο. Ολυμπιάδα Πετρούπολης

Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου

Σ.Κ. Ροή

Α.Ε. Χαϊδαρίου

 

Το πρόγραμμα της Κυριακής 5/6

 

09:00 Α.Ο. Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Α.Ε. Χαϊδαρίου (1)

10:00 Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου – Σ.Κ. Ροή (2)

11:00 Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ν.Ο. Γλυφάδας (3)

12:00 Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου – Γ.Σ. Περιστερίου (4)

16:00 Ηττημένος 1 – Ηττημένος 2 (Μικρός τελικός Silver League)

17:00 Νικητής 1 – Νικητής 2 (Μεγάλος τελικός Silver League)

18:30 Ηττημένος 3 – Ηττημένος 4 (Μικρός τελικός Gold League)

19:30 Νικητής 3 – Νικητής 4 (Μεγάλος τελικός Gold League).

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Αυλαία με βραβεύσεις »
Hatzi
SmartCity

Προγνωστικά Στοιχήματος Δωρεάν | FreeTips247

Leventis kreopoleio

Δημοφιλέστερα

Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας