Τελευταία ενημέρωση 09:32, 16 Απρ 2024

Στον τελικό ΕΣΚΑ,οι Έφηβοι του ΓΣΠ!

Κατηγορία Ακαδημίες

Παίζοντας ωραίο μπάσκετ η εφηβική ομάδα του ΓΣ Περιστερίου επικράτησε του Δούκα με 86-66 (ημίχρονο 44-33) στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου» και προκρίθηκε στον τελικό του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ, όπου θα συναντήσει τον Παναθηναϊκό!

Οι παίκτες του Κώστα Παπαμάρκου μετά το ισορροπημένο πρώτο 10λεπτο (20-20), πάτησαν… γκάζι και ξέφυγαν στο σκορ (44-33 στο 20’ και 65-52 στο 30’) με τους Φίλιππα, Μπιλάλη και Φύτρο να σηκώνουν το βάρος στην επίθεση, ενώ όλοι οι παίκτες του ΓΣΠ συνέβαλλαν στην άνετη επικράτηση επί του Δούκα.

Πλέον η εφηβική ομάδα του ΓΣ Περιστερίου θα αναμετρηθεί στον τελικό του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-20, 44-33, 65-52, 86-66.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπαμάρκος): Φύτρος 13 (3 τριπ.), Μπιλάλης 19 (1 τριπ.), Μπέμπελος 2, Μιχαλάκης, Ντιπτσής 7 (1 τριπ.), Μανιάς, Μαραγκουδάκης, Βλαχογιάννης 14 (1 τριπ.), Μπουντούρης 7, Καμπερίδης, Φίλιππας 22 (3 τριπ.), Ζούγρης 2.