Τελευταία ενημέρωση 06:25, 24 Απρ 2024

Στους «8» του κυπέλλου Ελλάδας πόλο ο ΓΣΠ!

Κατηγορία Water Polo

Την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος στο πόλο πέτυχε η ομάδα του ΓΣ Περιστερίου κερδίζοντας με 9-7 εκτός έδρας τον ΑΝΟ Γλυφάδας!

Οι πολίστες του Κώστα Λούδη, ξεκίνησαν πολύ δυνατά αιφνιδιάζοντας τον αντίπαλο τους (0-2) και με όπλο την πολύ καλή άμυνα είχαν τον πλήρη έλεγχο και στην δεύτερη περίοδο (2-4). Όμως, ορισμένα αβίαστα λάθη επέτρεψαν στην ομάδα της Γλυφάδας να φέρει τον αγώνα στα ίσια (5-5) και στο τελευταίο 8λεπτο «μίλησε» η ποιότητα των παικτών του Περιστερίου που με επιμέρους σκορ 2-4 έφτασαν σε μια σπουδαία νίκη-πρόκριση που τους έδωσε το «εισιτήριο» για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

ΤΑ 8ΛΕΠΤΑ: 0-2, 2-2, 3-1, 2-4.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Κατρουζανάκης): Κουρούβανης, Τζελάτης, Μαυρωτάς, Δήμου, Γαλάνης, Δουρίδας 1, Γιαννόπουλος, Παπαποστόλου 1, Παπαγεωργίου, Φωτόπουλος 1, Μπρίκιτς 2, Μιγιούσκοβιτς, Ηλιόπουλος, Μπελέσης 1, Πούρος 1.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου, Φάρκας 2, Φάρμερ, Γερακούδης, Κουκουμάκης 1, Μπιτσάκος Χρ. 1, Καρούντζος 1, Αγκόρτσας 1, Παπασηφάκης 2, Τοράκης 1, Λαδάς, Σαλτερής, Μυρίλος, Μπιτσάκος Αν.

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 03 Φεβρουάριος 2022 17:34
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Λούδης: «Η ποιότητα των παικτών έκανε τη διαφορά»! »