Τελευταία ενημέρωση 06:39, 18 Απρ 2024
Κατηγορία Χρυσούπολη
Με μια εντυπωσιακή νίκη και εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο,επανήλθε στις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Χρυσούπολη σαρώνοντας το Δάσος Χαϊδαρίου με 7-0.
Ξεκινησε το ματς με δοκάρι του Τζαφέρου στο 10' και ακολούθησε (ανύπαρκτο) χαμένο πεναλντι-δοκάρι για τους φιλοξενουμενους.

Στο 33' ο Μπεκατώρος με φοβερή ατομική ενέργεια και άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ και στο 40' ο Σκλαβενίτης...ψώνισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ τον αντίπαλο γκολκίπερ κάνοντας το 2-0.

Στο β' ημίχρονο η υπεροχή της Χρυσούπολης ήταν καθολική. Στο 55' ο Κυριφίδης έκανε το 3-0, στο 61' ο Μπεκατώρος το 4-0, ο Βασιλειάδης στο 72' το 5-0, ο Μπακάλης στο 81' το 6-0 και ο Γιαννακόπουλος έκλεισε το σκορ στο 87'. Ο Τζαφέρος χτύπησε στο κεφάλι και πήγε στο νοσοκομείο με το ασθενοφόρο,χωρίς ευτυχώς να έχει σοβαρό πρόβλημα.

Α.Ο.ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ:Περιφανος,Σπίνος, Βασιλειάδης, Σκλαβενίτης, Μασουρης(60 Γιαννακόπουλος), Ρουμελιωτακης (70 Μπουζας),Μελεγκος, Ναος(45 Μπακάλης),Θηβαίος, Τζαφερος (10 λ.τ Μπεκατώρος, Κυριφιδης(70 Τζωρτζακακης).

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Τελευταίες πινελιές με Μάνεση - Κονόμη »