Τελευταία ενημέρωση 22:38, 18 Απρ 2024

Ο 14χρονος Μηνάς Μπόλαρης ισοφάρισε στο 86' σε 2-2 τον Άγιαξ Ταύρου ένα λεπτό μετά την είσοδό του στο ματς.

Τα... φώτα πάνω του τράβηξε ένα νεαρό παιδί της Ένωσης Περιστερίου, στην αναμέτρηση με τον Άγιαξ Ταύρου για την 29η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β' κατηγορίας! Ο λόγος για τον 14χρονο Μηνά Μπόλαρη, ο οποίος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στο 85' και ένα λεπτό αργότερα βρήκε τον... δρόμο προς τα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 2-2 για την ομάδα του, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα. Να σημειωθεί ότι ο -γεννηθείς το 2000- άσος των 'πορτοκαλί' πέτυχε το πρώτο του γκολ στην τρίτη του παρουσία με τη φανέλα της πρώτης ομάδας.

Κατά τα άλλα, ο Μαρουλής ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 41' για την Ένωση, για να ανατρέψουν το σκορ οι φιλοξενούμενοι και να βρεθούν μπροστά με το αυτογκόλ του Αναγνωστόπουλου στο 58' και το πέναλτι του Αρβανιτάκη στο 80'.

Διαιτητής ήταν ο Αθανασίου, με βοηθούς τους Τζάκο και Βαξαβανέλλη.

ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Κοίνης, Νταλαγιώργος, Γκούβας (87' Παπαζωγονόπουλος), Χ. Μπόλαρης (56' Θώμος), Αναγνώστου, Λιαγκόζης (85' Μ. Μπόλαρης), Ζαχαρόπουλος, Τάσης, Μαρουλής, Παλάτσιος, Αναγνωστόπουλος

ΑΓΙΑΞ: Κολέτσι, Σμπόρος (46' Λέκκας), Δήμας, Μπίζι, Καντέλι, Καρυώτης (46' Μυρώνης), Ζωγράφος, Αραμπής (66' Σκόρδος), Αρβανιτάκης, Σιώζος, Μοντεσάντος

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Στα ίσια η Ένωση! »