Μπορούσε τη νίκη στο ντέρμπι

Κατηγορία Ανθούπολη

Η Ανθούπολη προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά στο πρώτο ημίχρονο όμως στην επανάληψη ο Όμιλος αντέδρασε και έφθασε στην ισοφάρισε σε ένα σπουδαίο ματς που έγινε στο γήπεδο του Ήφαιστου (2-2).

Στο 18’ με κεφαλιά του Μπίμπιζα και στο 33’ ο Ξυνογαλάς σημείωσε το 0-2. Στην επανάληψη ο «Όμιλος» ανέβασε στροφές και μείωσε στο 60’ με κεφαλιά του Μπούζα σε 1-2 και στο 86’ ο Λειβαδάς με πέναλτι έγραψε το τελικό 2-2.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Ι. Καλογερόπουλος, Νικολάου και Τζανής

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Αρζένης): Τσιώσης, Τρόκα, Κριτσωτκηςά (54’ Α. Ζαφειράτος), Ι. Μπούζας, Σετελάρι, Τσιλέπης, Λειβαδάς, Ζαφειράτος, Νένδος, Α Μπούζας, Χίος (5’ λτ Μπαλαρίνης, 54’ Διονυσόπουλος)

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ (Βαγγέλης Κουτσογιάννης): Δρίβας, Κακιώρης, Μανουσέλης (77’ Καρπούζας), Πάσσαρη, Μπίμπιζας, Ντούπης, Ηλιόπουλος (80’ Φανός), Ξυνογαλάς (62’ Νικολόπουλος), Καλογερής (62’ Τσαγκής), Αντωνόπουλος, Στρείδης.