Τελευταία ενημέρωση 19:19, 19 Απρ 2024

Συγκλονιστικές Κορασίδες «λάβωσαν τον Τελαμώνα (3-2)

Κατηγορία Βόλεϊ

Συγκλονιστική προσπάθεια στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και με κόντρα τη διαιτησία μάλιστα έκαναν οι Κορασίδες Α' του ΓΣ Πετρούπολης στο κλειστό της Αγίας Τριάδας με αντίπαλο τον Τελαμώνα Σαλαμίνας.

Αν και από τραγικά λάθη της διαιτησίας στο τρίτο σετ που μετέτρεψε το 2-1 σε 1-2 τα κορίτσια του ΓΣΠ κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο τέταρτο σετ και να οδηγήσουν το ματς σε πέμπτο σετ

Εκεί έδειξαν τεράστια ψυχικά αποθέματα και αρνήθηκαν να συμβιβαστούν με την ιδέα της ήττας αν και βρέθηκαν να χάνουν με 6-10 και με 11-14. Το τελευταίο σφύριγμα τα βρήκε να πανηγυρίζουν μια περήφανη και δίκαιη νίκη με 17-15 (3-2) που θα είχε επιτευχθεί νωρίτερα αν δεν έβαζε το χεράκι της με καθοριστικά και αδιανόητα η κεντρική διαιτητής.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Νίκη με ανατροπή οι Νεάνιδες »