Τελευταία ενημέρωση 04:02, 16 Απρ 2024

Ήττα (85-68) από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ

Φιλική ήττα (85-68) γνώρισε χθες το Περιστέρι από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ, στο πιο δυνατό τεστ που έχουν δώσει οι «κυανοκίτρινοι» ως τώρα στην προετοιμασία.

Ο Σωτήρης Μανωλόπουλος δεν είχε στη διάθεσή του τον Τεράν Πέτεγουεϊ, ο οποίος έχει κάποιες ενοχλήσεις στο μικρό δάκτυλο του δεξιού του χεριού και προφυλάχθηκε.

Ο Ίαν Μίλερ ήταν εκείνος που απειλούσε στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου οι «κυανοκίτρινοι» βρέθηκαν πίσω με 27-16, ενώ στην συνέχεια αντέδρασαν με πολύ καλή άμυνα και, με τον Έρικ ΜακΚρί να σηκώνει το βάρος επιθετικά, πήραν το προβάδισμα (40-43, στο 20’).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός πίεσε, βρήκε λύσεις από την περιφέρεια με τον Ιωάννη Παπαπέτρου και τον Γιώργο Παπαγιάννη στη ρακέτα και πήρε μία διαφορά στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (67-58) που την συντήρησε ως το τέλος.

Οι διαιτητές: Μάνος, Ψαριανός, Κάρδαρης

Τα δεκάλεπτα: 27-16, 40-43, 67-58, 85-68

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Βίντεο και προπόνηση με Πέτεγουει »