Διάσταση συνδέσμων o Ιακώβου

Κατηγορία Ήφαιστος

Εντός έδρας ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε ο Ήφαιστος στο τρίτο φιλικό παιχνίδι του κύκλου προετοιμασίας, κόντρα στην Α.Ε. Μεταμόρφωσης.

Το σκορ άνοιξε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Τσοπανάκος και ο ίδιος παίκτης ιοοφάρισε σε 2-2 (σκορ ημιχρόνου) με πλασέ από γύρισμα του Βλαχόπουλου.

Ο Λευτέρης Αλεξάκης ξεκίνησε με τους Αλευρή, Βλαχόπουλο, Κοτούλια, Ιακώβου, Λάππα, Σπανουδάκη, Πατέλη, Τσοπανάκο, Τουρτούλη, Λιούκα και Γονή. Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι Καραγκούνης, Αθανασόπουλος, Μαστροκώστας, Χαζιράκης, Γαλλιός, Μελής, Μαργαρώνης, Λουκόπουλος, Μπιάζης, Βολονάκης, Παππάς.

Τραυματίας αποχώρησε στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους ο Ιακώβου που μετά από επικίνδυνη πτώση στο έδαφος (σε εναέρια διεκδίκηση της μπάλας) υπέστη ελαφριά διάταση συνδέσμων στην ωμοπλάτη. Του συστήθηκε ολιγοήμερη αποχή από το προπονητικό πρόγραμμα.