Τελευταία ενημέρωση 04:12, 19 Απρ 2024

Έχασε από τη Λεβάντε αλλά κέρδισε τις εντυπώσεις

Ο Ατρόμητος μπορεί να γνώρισε την ήττα και στο τέταρτο φιλικό προετοιμασίας του επί ισπανικού εδάφους, χάνοντας 2-1 από τη Λεβάντε, ωστόσο παρουσίασε εμφανώς βελτιωμένο πρόσωπο σε σχέση με τα προηγούμενα τεστ.

Οι Ισπανοί ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ στο 37ο λεπτό με κεφαλιά του Ρούμπεν Βέθο έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, με την άμυνα της ομάδας του Περιστερίου πάντως να φέρει μεγάλη ευθύνη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το σύνολο του Άνχελ Λόπεθ ανέβασε στροφές, ισοφαρίζοντας στο 55ο λεπτό με κοντινή προβολή του Ευθύμη Κουλούρη, έπειτα από ωραία σέντρα στην «καρδιά» της περιοχής από τον Μουνίθ. Μάλιστα, αυτό ήταν το πρώτο τέρμα του Ατρομήτου, έπειτα από το πρώτο φιλικό και τη βαριά ήττα 6-1 από την Έλτσε.
Στο 70' διαμορφώθηκε το τελικό σκορ, μετά από νέα αδράνεια της ελληνικής άμυνας ύστερα από στημένη φάση.
Συγκεκριμένα, η μπάλα έμεινε... ζωντανή στην περιοχή, με τον Πόστιγκο να κάνει το σουτ, εκείνο να κοντράρει σε σώμα αμυντικού και να καταλήγει στα δίχτυα.