Τελευταία ενημέρωση 07:20, 18 Απρ 2024

«Πετούσε» φλόγες η Καρβουνά καλύτερη επίδοση στην Ελλάδα!

Κατηγορία Θέματα

Πραγματοποιήθηκε το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Κ18 στις εγκαταστάσεις  του Αγίου Κοσμά. Για άλλη μια φορά οι αθλητές του Γ. Ο. Περιστερίου  “Γιάννης Παλάσκας” εντυπωσίασαν. Συγκεκριμένα:
   Η Αναστασία Καρβουνά με ατομικό ρεκόρ πήρε την 1η θέση με χρόνο 64”14  και προκρίθηκε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στα 400μ εμπόδια έχοντας την καλύτερη επίδοση στην Ελλάδα.
   Η Κωνσταντίνα Ασπρολούπου έκανε ατομικό ρεκόρ στα 400μ με χρόνο 66”38 και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Επίσης χάλκινο μετάλλιο και ατομικό ρεκόρ στα 200μ η αθλήτρια μας Ζαβέρδα Βασιλική με επίδοση 27”17.   Μεγάλη εμφάνιση και χρυσό μετάλλιο για την σκυτάλη μας 4 χ400 κορασίδων με επίδοση 4΄14”78 κ ελπίδες για μετάλλιο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα με τις:
   Ασπρολούπου Κωνσταντίνα, Κούραση Ελένη, Ζαβέρδα Βασιλική και Καρβουνά Αναστασία.   Επίσης αγωνίστηκαν στα 1500 η Κιτσοπούλου Κωνσταντίνα κάνοντας μάλιστα και ατομικό ρεκόρ η Αυγή Τσελεκίδη στα 400 μέτρα όπου πήρε την 5η θέση με ατομικό ρεκόρ και επίδοση 69”39.   Επίσης αγωνίστηκε στα 200μ η Κούραση Ελένη με επίδοση κοντά στο ατομικό της ρεκόρ,   ‘όπως και ο Σερεμέτης Βασίλης
Τέλος το “βάφτισμα του πυρός” και αφήνοντας υποσχέσεις για καλές
επιδόσεις στο μέλλον, πήραν και οι νεαροί αθλητές μας Μητσάκης Γιώργος και Γρανιτσιώτης Βασίλειος.
   Ο Σύλλογος ευχαριστεί όλους και όλες τους αθλητές και αθλήτριες
μας για την συμμετοχή τους στους αγώνες, αλλά και για την προσπάθεια που κατέβαλλαν για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.