Τελευταία ενημέρωση 07:11, 18 Απρ 2024

Ήττα στα πέναλτι και τέταρτη θέση

Κατηγορία Water Polo

Την τέταρτη θέση στην τελική κατάταξη του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών κατέλαβε το Περιστέρι, που ηττήθηκε στα πέναλτι (13-15) από τον Απόλλωνα, ο οποίος πήρε την τρίτη θέση.

Οι πολίστες του Κώστα Λούδη, μετά το πρώτο ισορροπημένο οκτάλεπτο (4-4), πήραν το προβάδισμα (6-5 στην δεύτερη περίοδο). Οι «κυανοκίτρινοι» έλεγξαν το ματς μέχρι και το τρίτο οκτάλεπτο, όπου είχαν ένα προβάδισμα ενός γκολ (9-8). Στην τελευταία περίοδο ο Απόλλων ισοφάρισε και στα πέναλτι οι φιλοξενούμενοι είχαν και την τύχη με το μέρος τους, φτάνοντας στη νίκη.

Περιστέρι (Κώστας Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου 1, Λαδάς Π., Φάρμερ 1, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης 2, Αγκόρτσας 1, Καρούτζος 4, Μιρόνοφ 1, Κλήμος, Τζώρτζης 1, Τσαγκάρης 1, Αϊβαλιώτης, Λαδάς Σ., Μπιτσάκος

Απόλλων (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανίδης, Αλαμάνος 1, Παπαγεωργίου, Δερμιτζάκης, Κίτσος, Τοράκης, Μόσκοφ 4, Βιτέλλας, Μπόουεν 1, Γούνας 5, Γωνιωτάκης 2, Σολανάκης 2, Καβουσανός, Φέγγος, Τρόβας.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Λούδης: «Στόχος ο τελικός του Κυπέλλου»! »