Κατηγορία Φοίνικας

Ο 20χρονος άσος πέτυχε καρέ τερμάτων και οδήγησε τον Φοίνικα σε ευρεία νίκη (5-0).

Για ένα ημίχρονο αντιστάθηκαν οι Λέοντες Αθηνών στις ορέξεις των παικτών του Φοίνικα και υπέκυψαν! Στο β' ημίχρονο το σύνολο του Γιώργου Αλεξόπουλου έκανε... σμπαράλια την άμυνα των φιλοξενούμενων και έφτασε στο ευρύ 5-0, με το οποίο ουσιαστικά εξασφάλισε την αποφυγή ακόμη και των πλέι άουτ στη μάχη που θα γίνει για τη σωτηρία.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τον περιστεριώτικο σύλλογο ήταν ο Χρήστος Χαμοσφακίδης, ο οποίος πέτυχε καρέ τερμάτων, σκοράροντας στο 49', στο 68', στο 72' και στο 90'! Ο 20χρονος άσος απλοποίησε τα πράγματα για τον Φοίνικα, που είχε φτάσει στο 2-0 στο 52' με το πλασέ του Νομικού.

Διαιτητής ήταν ο Καπίρης, με βοηθούς τους Π. Τσολακίδη και Κασιμάτη.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Μπιτσούνης, Τούνγκα, Μπαϊραμπάς, Κώτσο (68' Ρομποτής), Λάσκαρης, Ψυχογιός, Ραζάκης, Νομικός (72' Διαμαντόπουλος), Φιλόπουλος, Λαμπράκης (56' Μέρχιο), Χαμοσφακίδης

ΛΕΟΝΤΕΣ: Μπούρθης, Ν. Βέργος, Κοκαλιάρης, Μορφίδης, Λάγιος, Πρέντζας (63' Μάινας), Αργυρόπουλος (59' Κρισίλιας), Κολοκυθάς, Σπύρο, Πλευρίτης, Δ. Βέργος