Τελευταία ενημέρωση 13:01, 23 Απρ 2024
Κατηγορία Χρυσούπολη

Η Χρυσούπολη λύγισε και τον ΓΣ Καισαριανής (4-3).

Νοοτροπία νικητή έχει αποκτήσει, πλέον, η Χρυσούπολη και όποτε χρειαστεί το αποδεικνύει! Στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου στη Β' κατηγορία, η ομάδα του Βαγγέλη Κότσαλου υποδέχθηκε τον ΓΣ Καισαριανής, του οποίου επιβλήθηκε με 4-3 σε ματς με σασπένς και έντονο ενδιαφέρον. Έτσι, έπιασε στην 6η θέση τον αντίπαλό της, του οποίου υπερτερεί αφού τον έχει κερδίσει και μέσα στην έδρα του, στο ματς του α' γύρου. Μάλιστα, δικαιούται να ονειρεύεται ακόμη καλύτερο πλασάρισμα στις τρεις αγωνιστικές που απομένουν!

Στον αγώνα, που έγινε στο γήπεδο Χρυσούπολης, οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε ένα αυτογκόλ του Κ. Κατσάμπα στο 25' και σε ένα τέρμα του Βλάμη στο 30'. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έφτασαν στην ισοφάριση μέσα σε έξι λεπτά με τα τέρματα του Χρυσοχόου στο 33' και του Βουτυρά στο 38', για να πάρουν ξανά τα ηνία οι γηπεδούχοι στην επανάληψη και να φτάσουν στο 4-2, με τους Μάκρα (67') και Αποστολάκη (79') να χρίζονται σκόρερ! Οι Καισαριανιώτες απλώς μείωσαν για το τελικό 4-3 στο 81' με τον Π. Κατσάμπα.

Διαιτητής ήταν ο Καλύβας, με βοηθούς τους Πατεράκη και Α. Καραμπέκιο.

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ: Θεμιστοκλέους, Μπλάτζας (46' Μπόικος), Βασιλειάδης, Μανωλιός, Καμαρέτσος, Κατσαρός, Κωνστάντης (85' Παναγιώτου), Ζύμπας, Βλάμης (45' Αποστολάκης), Μάκρας, Κώτσιας

ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ: Βασιλάκης, Κ. Κατσάμπας (73' Π. Κατσάμπας), Τζαβάρας (59' Αρναρέλλης), Παπακώστας, Γάκης, Βουτυράς, Νάνος, Ζαγουράς, Χρυσοχόου, Λυμπερόπουλος, Βενέτι

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Υπερίσχυσε το κίνητρο! »