O Iπποκράτης πήρε το ντέρμπι με Άμιλλα!

Κατηγορία Ιπποκράτης

Ο Ιπποκράτης ήταν ο νικητής στο περιστεριώτικο ντέρμπι επικρατώντας της Άμιλλας με σκορ 1-0 και ανέβηκε στην κορυφή του ομίλου του.

Το ματς κρίθηκε από το αυτογκόλ του Κατσαμά στο όγδοο λεπτό. Η Άμιλλα που είχε δοκάρι με τον Πούλιο στο 15' πίεσε για την ισοφάριση στην επανάληψη αλλά ο Ιπποκράτης τακτοποιημένος σωστά στον αγωνιστικό χώρο κράτησε τη μεγάλη νίκη.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ: Τεννές, Νάκο, Ρουμελιωτάκης, Νάκο, Γκίκας, Τεννές, Ζευγουλας (71' Κολοκοτρώνης), Δουκάκης, Μουράτης (71' Κουρής), Σωτηρόπουλος (51' Καλαμοτουσάκης), Δρόσος (56' Γεροδημήτρης).

ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Γεροντάκης, Σωτηρίου, Κατσαμάς (46' Τζαβάρας), Κασιμάτης (46' Μποζάς), Κατσιούλας, Ζήκος, Μποτης, Κοπανάς (65' Καρράς), Γούλιος, Γαγγας, Καλαμπαλίκης. (52 Δεγκλερης).

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 01 Νοέμβριος 2020 15:20