Τελευταία ενημέρωση 13:16, 25 Απρ 2024

Η Κ19 με σκόρερ Ζούνη στον Ρέντη 2-2!

Κατηγορία ΠΑΕ Ατρόμητος
(1 Ψήφος)

Η Κ19 του Ατρόμητου έκανε καλό ποδαρικό στο 2020 καθώς σε εξ' αναβολής παιχνίδι πρωταθλήματος αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον Ολυμπιακό στις εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Πρωταγωνιστής της ομάδας του Σωκράτη Οφρυδόπουλου ήταν ο Μάριος Ζούνης ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ.

Στο 15' έκανε το 0-1 από «μαγική» κάθετη του Ανθουλάκη και το 1-2 στο 35'  με λόμπα λίγο κάτω από τη σέντρα βλέποντας εκτός εστίας τον αντίπαλο τερματοφύλακα Στουρνάρα. (ημίχρονο 2-2)

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τους Ανθουλάκη και Γούλα για να πάρει τη νίκη.

Έπαιξαν οι Σάλτας, Πολίτης, Πομώνης, Τσάινης, Γούλας, Ξενοπανάγος, Τσακίρης, Χριστόπουλος, Ζούνης, Ανθουλάκης, Μακρυγιαννάκης.

Στην αποστολή ήταν και οι Κοκολέσης, Καρδάμης, Νιτσάκης, Μαργαρίτης, Ούμπιντες, Ρουσσόπουλος, Αγγελόπουλος.

Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 07 Ιανουάριος 2020 22:38
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Ο... αθόρυβος αλλά καθοριστικός Βέλλιος! »