Όγδοη νίκη οι Έφηβοι Β' του ΓΣΠ!

Κατηγορία Ακαδημίες

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση, οι Έφηβοι Β’  του ΓΣΠ επικράτησαν των Αμπελοκήπων με 65-61 και  έφτασαν τις οκτώ νίκες στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας της Ε.Σ.Κ.Α, κι ενώ έχουν δύο παιχνίδια λιγότερα.

Οι παίκτες του Μιχάλη Σταθάκη έδειξαν πάθος και διάθεση για την νίκη, αφού πρώτα κύήσαν 20 λεπτά παιχνιδιού. Με το σκορ στο 23-32, οι Παρδακίδης και Καραθάνος ηγήθηκαν στην επίθεση φαίρνοντας το ματς στα ίσα (53-53) και στέλνοτας το στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, οι παίκτες του Γ.Σ.Π., σοβαροί και συγκεντρωμένοι καθ΄όλη την διάρκεια του, πήραν μια υπερπολύτιμη νίκη που τους ανέβασε στο 8-1, έχοντας και δύο παιχνίδια λιγότερα.
Τα δεκάλεπτα: 17-16, 6-16, 17-13, 13-8 (κ.δ.), 12-8 (παρ.)
Γ.Σ. Περιστερίου (Σταθάκης): Αγνόγλου 12(1), Αλιγιζάκης, Δασκαλάκης 4( 1), Τριανταφυλλόπουλος, Αϊκης, Κουστένης 2, Ραββάς 3 (1), Ρίπης 2, Καραθάνος 16 (2), Παρδακίδης 19 (3), Μηλιόπουλος 7 (1), Ξεφτεράκης.