Τελευταία ενημέρωση 17:42, 18 Απρ 2024

Οι πάρα πολλές απουσίες συν την ποιότητα του αντιπάλου που συμπλήρωσε 61 διαδοχικά ματς αήττητος, «προκάλεσαν» τη βαριά ήττα του Ατρόμητου Κ19 σήμερα στη Σουρωτή από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ με σκορ 6-0.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 2 με γκολ του Γκορτεζιάνι από ασίστ του Καλουτσικίδη, ενώ στο 11΄ ο Τζόλης δεν άφησε ανεκμετάλλευτη την ασίστ του Γρόσδη και πέτυχε το 2-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 40' ο Ατρόμητος έμεινε με παίκτη λιγότερο, γεγονός που ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε ακόμη περισσότερο στην επανάληψη.
Στο 54΄ ο... Γούλας με αυτογκόλ έκανε το 3-0, στο 68΄ ο Γκορτεζιάνι ανέβασε τον δείκτη του σκορ με δυνατό σουτ. Στο 75΄, ο Τζόλης δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει το 5-0, για να έρθει στο 78΄ ο ίδιος ποδοσφαιριστής να διαμορφώσει το τελικό 6-0.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 21 Δεκέμβριος 2019 20:01
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Στον Ρέντη με ΟΣΦΠ αύριο η Κ17! »