Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Παρένθεση στην εξαιρετική πορεία ο... ΠΑΟΚ!

Κατηγορία Γυναικείο

Η Γυναικεία ομάδα του Ατρόμητου κλήθηκε από τη 2η θέση της βαθμολογίας να αντιμετωπίσει στη Θεσσαλονίκη τον πρωτοπόρο και σίγουρο πρωταθλητή ΠΑΟΚ και φάνηκε η τεράστια διαφορά στο μπάτζετ που καθιστά αδύνατη την επί ίσους όρους αντιμετώπιση. Γι' αυτό και η βαριά ήττα με 7-0, που σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αποθαρρύνει τα κορίτσια τα οποία κάνουν φέτος καταπληκτική χρονιά.

Με τη  Γκιζέλα Μπετανκούρ ο Δικέφαλος προηγήθηκε στο 33ο λεπτό. Η Μπετανκούρ «χτύπησε» ξανά και στο 35' με δεξί πλασέ από το ύψος του πέναλτι. Στο 53' η Βαρδαλή βρήκε την Πούλιου που με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 3-0, ενώ στο 58' ο ΠΑΟΚ έχασε πέναλτι.

Ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 4-0 στο 60', με την Πούλιου να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό της τέρμα. Στο  77' με τον ΠΑΟΚ έγινε το 5-0 με σκόρερ την Βαρδαλή και το  6-0 στο 82ο λεπτό με σουτ τηςέλα Μπετανκούρ. Σο 89', σημειώθηκε το 7-0 και πάλι από την Μπετανκούρ.