Τελευταία ενημέρωση 10:51, 16 Απρ 2024

Η πρώτη ήττα ήρθε από τον Τριφυλλιακό!

Κατηγορία Γαλαξίας

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα και μάλιστα μέσα στο Περιστέρι γνώρισε ο Γαλαξίας από τον Τριφυλλιακό με αποτέλεσμα να υποχωρήσει στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Παπαδιώτη δεν μπήκε ποτέ στο γήπεδο,με τα λάθη να διαδέχονται το ένα το άλλο χωρίς καθαρό μυαλό οι ποδοσφαιριστές και το κυριότερο πήγαιναν πάντα δεύτεροι στην μπάλα και έλειψε και το πάθος.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε με το σκορ στο 0-1 υπέρ της αντίπαλης ομάδας.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γαλαξίας  μπήκε πιο αποφασιστικά, οι ποδοσφαιριστές έβγαλαν αντίδραση αφυπνίστηκαν και η αλήθεια είναι ότι προσπάθησαν να αλλάξουν και το κατάφεραν σε μεγάλο βαθμό,την αγωνιστική κακή εικόνα του πρώτου ημιχρόνου.

Αρχικά είχε σουτ στο δοκάρι με τον Κανδυλιώτη σταδιακά πήρε τον έλεγχο του αγώνα, πλην όμως μια λάθος απόφαση του επόπτη γραμμής σε ξεκάθαρη περίπτωση οφσάιντ έφερε το δεύτερο γκολ των αντιπάλων και το ουσιαστικό κλείδωμα της νίκης του Τριφυλλιακού.
Κάπου εκεί η ομάδα  επηρεάστηκε και δεχθήκαμε και τρίτο γκολ.
Η μείωση του σκορ σε 1-3 από τον Παπαχρήστου μετά από υπέροχη προσπάθεια του Θεοδώρου ο οποίος πέρασε 3 αντιπάλους ποδοσφαιριστές και έδωσε έτοιμο γκολ,δημιούργησε κάποιες προσδοκίες πλην όμως δεν ήλθε άμεσα το δεύτερο γκολ,με τον υπόλοιπο χρόνο να μην επαρκεί για ουσιαστική επαναφορά στον αγώνα.

Α.Ο.ΓΑΛΑΞΙΑΣ: ΠΑΠΑΔΙΩΤΗΣ-ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΗΣ-ΚΑΝΔΥΛΙΩΤΗΣ-ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ-ΒΛΑΧΟΣ-ΝΤΟΥΠΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ-ΚΑΤΣΟΥΓΙΑΝΝΗΣ-ΘΕΟΔΩΡΟΥ-ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ-NEBOUT.
Αγωνίστηκαν και οι: ΓΙΟΥΡΓΑΣ-ΡΟΜΠΑΝΟΣ-ΠΙΤΤΑΡΑΣ και KASO.

Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 26 Νοέμβριος 2019 14:46
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Έφυγε με το βαθμό από το Μαρούσι »