Τελευταία ενημέρωση 18:49, 03 Ιουλ 2020

ΠΑΡΔΑΚΙΔΗΣ ΚΑΙ ΑΓΝΟΓΛΟΥ ΠΗΡΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ Β' ΤΟΥ ΓΣΠ!

Κατηγορία Ακαδημίες

Με τους Παρδακίδη και  Αγνόγλου να πετυχαίνουν από 18 πόντους ήτοι τους μισούς πόντους του Γ.Σ.Π., οδήγησαν τους Έφηβους Β'  στην νίκη επί του Ιάσονα Κολωνού (75-56) και στο 4-1 στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας της Ε.Σ.Κ.Α.

Το τελικό +18 δεν ήρθε τόσο εύκολα για την ομάδα του Μιχάλη Σταθάκη καθώς για 30 λεπτά, το ματς ήταν… στον πόντο (48-47).

Ωστόσο, στην τελευταία περίοδο άλλαξαν όλα και με τους Παρδακίδη και Αγνόγλου να δίνουν το “σύνθημα”, οι Έφηβοι κατάφεραν να σκοράρουν 26 πόντους, να δεχθούν μόλις εννέα και με το τέλος της αναμέτρησης, να πανηγυρίσουν μία ακόμα επιτυχία.

Τα δεκάλεπτα: 20-19, 19-10, 9-18, 26-9
Γ.Σ. Περιστερίου (Σταθάκης): Δασκαλάκης 8 (2), Παρδακίδης 18, Μηλιόπουλος 5 (1), Αγνόγλου 18, Σώτος 10 (1), Καραθάνος 4, Μαθές 3, Ραββάς 8 (2), Αϊκης, Ζαρμπής, Ρίπης, Αλιγιζάκης

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Πήραν το ντέρμπι οι Παίδες Β’ του ΓΣΠ »