Τελευταία ενημέρωση 05:27, 15 Αυγ 2020
Κατηγορία Γαλαξίας

Ήττα για τον Α.Ο.Γαλαξία από τα Ταταύλα με σκορ 1-2. Στο 1' λεπτό η ομάδα του Γαλαξία βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από εκτέλεση φάουλ, απέκρουσε ο Γιαννίκος και ύστερα από αδράνεια της άμυνας προήλθε το γκολ των Ταυτάλων και το 0-1.

Στην συνέχεια ο Γαλαξίας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο παιχνίδι και τις ευκαιρίες από τους Τσαγρή,Αργείτη και Καψάσκη που δεν κατάφεραν να σκοράρουν και τελείωσε το πρώτο ημίχρονο με 0-1.

Στο β' ημίχρονο μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει ο Κουρέας για τον Γαλαξία αλλά δεν τα κατάφερε και έτσι ήρθε το 0-2 στο 58 με σουτ εκτός περιοχής από λάθος εκτίμηση της φάσης από τον Καβαγιά.Στην συνέχεια πίεση απο την ομάδα  του Γαλαξία που έκανε το 1-2 στο 89 με εκπληκτικό βολέ από τον Μενενάκο.Η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι κατέληξε στα δίχτυα.

Το σκορ αδικεί τον Γαλαξία που έχασε τουλάχιστον 5-6 κλασικές φάσεις, ενώ οι αντίπαλοι εκτός των γκολ είχαν άλλη μια φάση για γκολ που δεν αξιοποίησαν.

Η ομάδα του Γαλαξία  έπαιξε με τους ΓΙΑΝΝΙΚΟ-ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟ-ΚΑΒΑΓΙΑ-ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΗ-ΒΛΑΧΟ-ΜΑΥΡΗ-ΡΟΜΠΑΝΟ-ΚΑΨΑΣΚΗ-ΜΕΝΕΝΑΚΟ-ΤΣΑΓΡΗ-ΑΡΓΕΙΤΗ.Επαιξαν και οι ΚΟΥΡΕΑΣ-ΠΑΡΑΛΑΙΜΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΥ.

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 30 Μάρτιος 2015 11:27
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Αναχώρηση στις 15:00 απο τα γραφεία! »