Τελευταία ενημέρωση 02:34, 19 Απρ 2024

Πρώτη ήττα, ελέω Δραγάτη, στο Μοσχάτο!

Κατηγορία Άγιος Ιερόθεος

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα για την οποία χρειάστηκε να βάλει το χεράκι του ο διαιτητής Δραγάτης γνώρισε ο Άγιος Ιερόθεος στο Μοσχάτο με σκορ 3-1.

Οι γηπεδούχοι χωρίς να είναι καλύτεροι προηγήθηκαν στο 34' με τον Ψυχογιό. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Δραγάτης επινόησε πέναλτι σε διεκδίκηση ανάμεσα σε Συμάκο και Ζελέκου που εκτέλεσε εύστοχα ο Πασαλίδης. Ο Μακρίδης μείωσε στο 43' από ασίστ του Κομνηνού σε 2-1. Το ματς πήρε δραματική μορφή στην επανάληψη. Ο Ιερόθεος είδε δοκάρι στο 89' με τον Μουκίδη και στην επόμενη φάση ο Βινίσιους διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Βασίλης Σπάθας) Γιώρας, Σταύρου (75′ Ξυγκάκης), Μανιδάκης, Ντούμπερετ, Μπέρτζος, Κορνελάτος, Ψυχογιός, Κατίδης (52′ Βινίσιους), Ευθυμιάδης, Πασαλίδης (79′ Φιαμέγκος), Ζελέκου.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος) Αντωνόπουλος, Συμάκου (46′ Σάσσαλος), Μανδαμαδιώτης, Τσατσαρής, Μπατής, Μεταλλινός (66′ Μουκίδης), Ντάφλας, Αποστόλου (39′ Κομνηνός), Μακρίδης, ΤσαρκάνΙ (51 Βουτσιώτης), Κράσι.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: «Ξεχνάμε το ματς με το Μοσχάτο» »