Εκτύπωση αυτής της σελίδας

H K19 «ξύπνησε» στο β' με Παναιτωλικό 3-0!

Κατηγορία ΠΑΕ Ατρόμητος
(3 ψήφοι)

Η Κ19 του Ατρόμητου μπορεί να άργησε να ξυπνήσει αφήνοντας να περάσει ένα ολόκληρο ημίχρονο, όμως όταν το έκανε έδειξε τη διαφορά ποιότητας που την χωρίζει με την αντίστοιχη του Παναιτωλικού επικρατώντας άνετα και δίκαια με 3-0 σήμερα το πρωί στο γήπεδο του Ήφαιστου.

Με τον ήλιο...ντάλα να «καίει» το χορτάρι δεν μπορούμε βέβαια να μιλάμε για ποδόσφαιρο υπό νορμάλ συνθήκες. Παρ' όλα αυτά οι παίκτες των δύο ομάδων έδωσαν όσα μπορούσαν, με τον Ατρόμητο σαφώς καλύτερο ακόμη και στο διάστημα που δεν είχε σημειωθεί γκολ.

Το 1-0 έκανε ο Γούλας με σουτ στο 51' και δέκα λεπτά αργότερα ο Νιτσάκης διπλασίασε τα τέρματα. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 82'με εύκολο πλασέ ο Βαγγέλης από ασίστ του  Αθανασίου.

Στις κερκίδες βρέθηκε και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Ατρόμητος Γιώργος Σπανός.

Ξεκίνησαν για την ομάδα του Σεροπιάν οι Κοκολέσης, Αθανασίου, Πολίτης, Γιαννακίδης, Ξενοπανάγος, Χριστόπουλος, Τσακίρης, Βαγγέλης, Νιτσάκης, Ζούνης, Γούλας.

Έπαιξαν και οι Ρονάλντο, Πομώνης, Σέλληνας, Ρίζος.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 28 Σεπτέμβριος 2019 13:38