«Χρώμα» από Ατρόμητο η νίκη της Ελπίδων με Λιθουανία!

Με τρεις παίκτες του Ατρόμητου στην ενδεκάδα της με το σφύριγμα της λήξης η Εθνικής Ελπίδων πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στα προκριματικά του Euro 2021 ξεπερνώντας το εμπόδιο της Λιθουανίας την οποία νίκησε  με 1-0 στο Ελ Πάσο.

Συγκεκριμένα βασικοί σε όλο το 90λεπτο αγωνίστηκαν οι Νάτσος και Κατράνης ενώ στο 55' πέρασε στο ματς ως αλλαγή ο Νταβιώτης.

Η ομάδα του Γιάννη Γκούμα, ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του ματς και παρά το γεγονός ότι βρήκε απέναντι της μια σκληρή άμυνα, κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της με σκόρερ τον Γιάννη Μπουζούκη.

Ο νεαρός άσος στο 80ο λεπτό έγινε αποδέκτης της μπάλας από τον Λημνιό και δεν δυσκολεύτηκε να την σπρώξει στα δίχτυα, χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς και την πρωτιά στον όμιλο στην Εθνική.

Ελλάδα (Γιάννης Γκούμας): Σιαμπάνης, Νάτσος, Δημητρίου, Ευαγγέλου, Κατράνης, Ρέτσος, Μπουζούκης (81' Μιλόγεβιτς), Μπαλογιάννης (90' Μπότος), Γαϊτανίδης (55' Νταβιώτης), Λημνιός, Καμπετσής