Τελευταία ενημέρωση 01:05, 24 Απρ 2024

Διδακτική πρεμιέρα για την Κ17 (3-3)

Διδακτικό μάθημα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος πήραν οι γεννηθέντες το 2003 παίκτες που αποτελούν φέτος την Κ17 του Ατρόμητου.

Σε ένα «κουζουλό» παιχνίδι κόντρα στον ΟΦΗ με έξι γκολ (τελικό 3-3) ο Ατρόμητος βρέθηκε να προηγείται 1-0, έχασε ευκαιρίες για να αυξήσει το σκορ με δύο τρία γκολ διαφορά, τελικά δέχθηκε δύο και έμεινε πίσω με 1-2 στην ανάπαυλα.

Με πνοή από τον πάγκο και τρομερή αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο, ενώ νωρίτερα κινδύνεψε να δεχθεί δεύτερο γκολ  «γύρισε» το ματς σε 3-2, έχασε μοναδικές ευκαιρίες για το 4-2 και να «κλειδώσει» το  ματς αλλά επειδή η μπάλα τιμωρεί στις καθυστερήσεις δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης.

Σκόρερ ήταν οι Δαλαμήτρας στο 17' - 85' και Λάγγας στο 79'.

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε με τους Νικολακόπουλο, Τρόκα, Λάγγα, Ζάννη, Γκαμάνη, Καραμάνη, Μπουρνέλη, Μουντέ, Δαλαμήτρα, Πάζα, Οικονόμου. Έπαιξαν και οι Καλομοίρης, Παροτσίδης, Ντούλε, Ράπτης, Γκουτίδης.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Αναστασίου: «Ο Βέλλιος μιμείται τον Ζλάταν» »