Τελευταία ενημέρωση 14:07, 24 Απρ 2024

Φιλική ήττα στη Ριζούπολη με 2-1

Με ένα νεαρό υπό δοκιμή Γκανέζο να αφήνει καλές εντυπώσεις αν και δεν μπορεί να κριθεί από ένα παιχνίδι ο Ατρόμητος γνώρισε φιλική ήττα στη Ριζούπολη από τον Απόλλωνα με σκορ 2-1. Ο Γκανέζος αγωνίζεται στη δεξιά πλευρά και έδειξε πολύ γρήγορη προσαρμοστικότητα «ζητώντας» συνεχώς τη μπάλα.

Οι γηπεδούχοι που παρουσίασαν πολύ καλή ομάδα προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο εκμεταλλευόμενοι τη χαλαρότητα με την οποία μπήκαν οι παίκτες του Ατρόμητου, το δε πρώτο γκολ που πέτυχε ο Παμλίδης ήταν εξαιρετικό.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος βελτίωσε το «ενδιαφέρον» του για το παιχνίδι και πέτυχε γκολ με τον Βέλλιο.

Ο Γιάννης Αναστασίου ξεκίνησε με τους Θεοδωράκη, Καχίλα, Ταλόχα, Στρούγγη, Ανδρούτσο, Χαρίση, Ενσικουλού, Βέλλιο, Γαρουφαλιά, Γιακουμάκη και τον υπό δοκιμήν Γκανέζο.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και άλλοι παίκτες μεταξύ των οποίων από την Κ19 οι Ξενοπανάγος, Αθανασίου και Ρονάλντο