Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Πρεμιέρα με νίκη η Κ19!

Κατηγορία ΠΑΕ Ατρόμητος
(2 ψήφοι)

Πολύ πιο εύκολα απ' ότι «μαρτυρά» το τελικό σκορ (2-1) ο Ατρόμητος Κ19 έκανε καλό ποδαρικό στο νέο πρωτάθλημα επικρατώντας της Λάρισας στο γήπεδο του Ήφαιστου που θα είναι από φέτος και πάλι η νέα της έδρα.

Ο Βαγγέλης με κεφαλιά στο 15' από ασίστ του κορυφαίου του αγώνα Τσακίρη έδωσε προβάδισμα στον Ατρόμητο και στο 35' ο Ζούνης με σουτ έξω από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα. Η Λάρισα μείωσε λίγο πριν από την εκπνοή του ημιχρόνου.

Διπλό δοκάρι είχε ο Ρονάλντο στο α' μέρος και νέο δοκάρι ο Τσακίρης στην επανάληψη.

Ο προπονητής Μουράτ Σεροπιάν ξεκίνησε με τους: Μανδά, Πολίτη, Αθανασίου, Ανδριόπουλο, Βιταλιώτη, Ξενοπανάγο, Χριστόπουλο, Τσακίρη, Βαγγέλη, Ζούνη, Ρονάλντο. Έπαιξαν και οι Μακρυγιαννάκης, Ρίζος,Πομώνης.