Τελευταία ενημέρωση 12:01, 19 Οκτ 2019

23 μετάλλια για τα αγωνιστικά τμήματα

Κατηγορία ΓΣ Περιστερίου
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Μεγάλες επιδόσεις σημείωσαν οι κολυμβητές των αγωνιστικών τμημάτων του Γ.Σ. Περιστερίου στα “Τζελάτεια” κατακτώντας παράλληλα 23 μετάλλια.

Στις γυναίκες, η Ιωάννα Πάλλα ανέβηκε τρεις φορές στο βάθρο, όλες στο ψηλότερο σκαλί. Η 19χρονη αθλήτρια κατέλαβε την 1η θέση στα 100μ. ελεύθερο (01:01.55) καθώς και στα 200μ. του ιδίου στυλ (02:11.20), ενώ στα 200μ. ύπτιο κάλυψε πρώτη την απόσταση σε 02:30.22

Στις Νεάνιδες, και η Ελένη-Αριάδνη Βασιλάτου βρέθηκε τρεις φορές στο βάθρο. Στα 100μ. ελεύθερο είχε τον καλύτερο χρόνο (01:05.34) ανεβαίνοντας στο ψηλότερο σκαλί, ενώ στα 200μ. Ελεύθερο είχε την δεύτερη καλύτερη επίδοση (02:24.70). Δεύτερη τερμάτισε και στα 400μ. του ίδιου στυλ (05:02.16).

Στις Κορασίδες η Ειρήνη Πριτσέπι τερμάτισε πρώτη στα 400μ. ελεύθερο (04:49.98) καθώς και στα 400μ. μικτή ατομική (05:30.86), ενώ στα 50μ. πεταλούδα κατέβαλε το χάλκινο μετάλλιο (00:31.17). Το χρυσό πήγε στην Ιωάννα Πάλλα (00:29.79) η οποία τερμάτισε πρώτη και στα 100μ. πεταλούδα (01:08.74), ενώ στα 200μ. του ιδίου στυλ κατέλαβε την δεύτερη θέση (02:33.43). Εντυπωσιακές κούρσες έκανε και η Σωτηρία Ασλανίδη κατακτόντας το χρυσό μετάλλιο στα 200μ. μικτής ατομικής (02:39.69), το χάλκινο στα 400μ. μικτής ατομικής (05:45.37) και το επίσης χάλκινο στα 50μ. ύπτιο (00:33.13). Όσον αφορά την Μαρία Σκεμπί, η 15χρονη αθλήτρια κατείχε τον τρίτο καλύτερο χρόνο στα 200μ. μικτής ατομικής (02:44.19).

Η Μαρία-Άννα Φίτσαλη τερμάτισε στην τρίτη θέση (02:49.96) των 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α’ ενώ στις Παγκορασίδες Β’, η Άννα-Μαρία Αγγελάτου κατ΄ςκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 400μ. ελεύθερο (05:32.20) και το χάλκινο στα 100μ. ύπτιο (01:18.69).

Στους Παίδες, ο Παναγιώτης Παλαιογιάννης είχε τον καλύτερο χρόνο στα 100μ. πρόσθιο (01:10.19), ενώ ο Νικόλαος Τσάγλας τον τρίτο (05:28.18) στα 400μ. μικτής ατομικής.

Τέλος, ο Ιάσονας Μπέσιος ήταν εντυπωσιακός στους Παμπαίδες Β’ καθώς κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 200μ. Πεταλούδα (02:48.20) και το χάλκινο στα 400μ. μικτή ατομική (05:57.47)

Αναλυτικά οι συμμετοχές και οι επιδόσεις:

Παίδες
50μ. ελεύθερο
10η θέση Κωνσταντίνος Πασχαλάκης (00:29.25)
14η θέση Αντώνης Διγενής (00:31.01)

100μ. Ελεύθερο
6η θέση Σπύρος Βασιλάτος (01:01.53)
9η θέση Κωνσταντίνος Πασχαλάκης (01:02.56)
12η θέση Αλέξανδρος Οικονομόπουλος (01:03.3)

200μ. Ελεύθερο
5η θέση Σπύρος Βασιλάτος (02:11.05)
11η θέση Αλέξανδρος Οικονομόπουλος (02:18.70)

400μ. Ελεύθερο
5η θέση Σπύρος Βασιλάτος (04:37.24)
6η θέση Νικόλαος Τσάγλας (04:38.87)
7η θέση Αλέξανδρος Οικονομόπουλος (04:44.76)

50μ. Πεταλούδα
5η θέση Νικόλαος Τσάγλας (00:29.39)

50μ. Πρόσθιο
7η θέση Παναγιώτης Παλαιογιάννης (00:36.24)
9η θέση Κωνστανίνος Πασχαλάκης (00:40.71)
11η θέση Αντώνης Διγενής (00:42.28)

100μ. Πρόσθιο
1η θέση Παναγιώτης Παλαιογιάννης (01:10.19)
10η θέση Αντώνης Διγενής (01:32.44)

400μ. Μικτή ατομική
3η θέση Νικόλαος Τσάγλας (05:28.18)

Παμπαίδες Β’
50μ. Πεταλούδα
5η θέση Ιάσονας Μπέσιος (00:34.32)

200μ. Πεταλούδα
2η θέση Ιάσονας Μπέσιος (02:48.20)

400μ. Μικτή ατομική
3η θέση Ιάσονας Μπέσιος (05:57.47)

Γυναίκες
100μ. Ελεύθερο
1η θέση Ιωάννα Πάλλα (01:01.55)

200μ. Ελεύθερο
1η θέση Ιωάννα Πάλλα (02:11.20)

200μ. Ύπτιο
1η θέση Ιωάννα Πάλλα (02:30.22)

Νεάνιδες
100μ. Ελεύθερο
1η θέση Ελένη-Αριάδνη Βασιλάτου (01:05.34)

200μ. Ελεύθερο
2η θέση Ελένη-Αριάδνη Βασιλάτου (02:24.70)

400μ. Ελεύθερο
2η θέση Ελένη-Αριάδνη Βασιλάτου (05:02.16)

Κορασίδες
50μ. Ελεύθερο
17η θέση Σταματία Παππά (00:36.67)

100μ. Ελεύθερο
5η θέση Μαρία Σκεμπί (01:07.91)
8η θέση Σταματία Παππά (01:17.45)

200μ. Ελεύθερο
4η θέση Μαρία Σκεμπί (02:23.96)
11η θέση Σταματία Παππά (02:48.23)

400μ. Ελεύθερο
1η θέση Ειρήνη Πριτσέπι (04:49.98)

50μ. Πεταλούδα
1η θέση Ιωάννα Παππά (00:29.79)
3η θέση Ειρήνη Πριτσέπι (00:31.17)

100μ. Πεταλούδα
1η θέση Ιωάννα Παππά (01:08.74)

200μ. Πεταλούδα
2η θέση Ιωάννα Παππά (02:33.43)

50μ. Ύπτιο
3η θέση Σωτηρία Ασλανίδη (00:33.13)

200μ. Μικτή ατομική
1η θέση Σωτηρία Ασλανίδη (02:39.69)
3η θέση Μαρία Σκεμπί (02:44.19)

400μ. Μικτή ατομική
1η θέση Ειρήνη Πριτσέπι (05:30.86)
3η θέση Σωτηρία Ασλανίδη (05:45.37)

Παγκορασίδες Α’
50μ. Ύπτιο
4η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (00:36.92)
6η θέση Ελπίδα Γιαννοπούλου (00:37.61)
8η θέση Ειρήνη Νέμτσα (00:39.55)

100μ. Ύπτιο
4η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (01:19.39)
5η θέση Ελπίδα Γιαννοπούλου (01:20.51)
7η θέση Ειρήνη Νέμτσα (01:22.28)

200μ. Ύπτιο
3η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (02:49.96)
4η θέση Ειρήνη Νέμτσα (02:50.05)

Παγκορασίδες Β’
400μ. Ελεύθερο
1η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (05:32.20)

50μ. Ύπτιο
4η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (00:36.85)

100μ. Ύπτιο
3η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (01:18.69)

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Τα ΓΣΠάκια ομόρφυναν την Χωράφα! »
Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου
Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας