Τελευταία ενημέρωση 03:10, 20 Απρ 2024

Φινάλε με «τεσσάρα» η Κ19 με ΑΕΚ (4-1)

(2 ψήφοι)

Στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς ο Ατρόμητος Κ19 παίζοντας μπαλάρα στο β' ημίχρονο επικράτησε με 4-1 της ΑΕΚ στο γήπεδο του Ρουφ και κατέκτησε την πολύ τιμητική 4η θέση στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο 15΄ όμως στην επανάληψη ο Ατρόμητος ήταν καταιγιστικός, Ισοφάρισε στο 53' με κεφαλιά του Τριμμάτη από σέντρα του Αθανασίου και σε φάση καρμπόν  στο 68' έκανε το 2-1.

Ο Κολινιάτης στο 75' με σουτ πέτυχε το 3-1 και ο Βαγγέλης στο 80' επίσης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ξεκίνησαν οι Μανδάς, Νταούλιας, Ανδριόπουλος, Αθανασίου, βΒιταλιώτης, Χριστόπουλος, Ξενοπανάγος, Ζούνης, Τριμμάτης , Νιτσάκης, Κολινιάτης. Έπαιξαν και οι Βαγγέλης, Σάσσαλος, Πολίτης.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 18 Μάιος 2019 13:03
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Μια πρωταθλήτρια Ευρώπης στο Περιστέρι! »