Τελευταία ενημέρωση 09:26, 23 Ιουλ 2019

Έντεκα μετάλλια οι κολυμβητές του ΓΣΠ

Κατηγορία ΓΣ Περιστερίου
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Ο Γ.Σ. Περιστερίου έλαβε μέρος στην ημερίδα “Πρώτα αθλητές & μετά πρωταθλητές” και αποχώρησε από το κολυμβητήριο του Πειραιά έχοντας κατακτήσει 11 μετάλλια.

Οι αθλητές του συλλόγου πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις και μάλιστα, υπήρχε αγώνισμα όπου το βάθρο είχε… κίτρινο χρώμα! Συγκεκριμένα, στα 200μ. πρόσθιο των Ανδρών, ο 21χρονος Κλεομένης Μανουσαρίδης κατέλαβε την πρώτη θέση με χρόνο 02:26.70 για να τον ακολουθήσει στην δεύτερη θέση ο Μαρίνος Μουσγάς (02:27.70). Το τρίο συμπληρώθηκε από τον “βενιαμίν” της παρέας, τον 16χρονο Παναγιώτη Παλαιογιάννη (02:30.55).

Εξαιρετικές επιδόσεις πραγματοποίησαν και οι Κωνσταντίνος Φωτόπουλος και Μανώλης Μόσχος με τον πρώτο να κατέχει την καλύτερη επίδοση στα 50μ. ύπτιο (00:26.98) και τον δεύτερο να καταλαμβάνει το ασημένιο μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο (01:03.72)

Στις Γυναίκες, η Ιωάννα Πάλλα έκανε δικό της το χρυσό μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο (01:07.47) και το ασημένιο στα 50μ. ύπτιο (00:31.50). 

Αναλυτικά οι συμμετοχές και οι θέσεις κατάταξης:

Γυναίκες
50μ. Ελεύθερο
13η θέση Ελένη-Αριάδνη Βασιλάτου (00:30.03)
61η θέση Ελπίδα Γιαννοπούλου (00:34.41)
62η θέση Σοφία Μόσχου (00:34.45)
71η θέση Σταματία Παππά (00:36.32)

100μ. Ελεύθερο
81η θέση Σταματία Παππά (01:19.11)
82η θέση Ελπίδα Γιαννοπούλου (01:19.85)

200μ. Ελεύθερο
17η θέση Ειρήνη Πριτσέπι (02:19.89)
36η θέση Ελένη-Αριάδνη Βασιλάτου (02:26.40)
69η θέση Σοφία Μόσχου (02:46.83)

400μ. Ελεύθερο
13η θέση Μαρία Σκεμπί (04:55.66)
14η θέση Ειρήνη Πριτσέπι (04:56.59)

800μ. Ελεύθερο
7η θέση Ειρήνη Πριτσέπι (10:03.33)
8η θέση Μαρία Σκεμπί (10.17.91)

50μ. Ύπτιο
2η θέση Ιωάννα Πάλλα (00:31.50)
9η θέση Σωτηρία Ασλανίδη (00:33.31)
23η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (00:36.76)
33η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (00:37.64)

100μ. Ύπτιο
1η θέση Ιωάννα Πάλλα (01:07.47)
10η θέση Σωτηρία Ασλανίδη (01:12.91)
19η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (01:18.35)
24η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (01:21.28)
26η θέση Ειρήνη Νέμτσα (01:21.72)

200μ. Ύπτιο
4η θέση Σωτηρία Ασλανίδη (02:36.28)
17η θέση Ειρήνη Νέμτσα (02:50.12)
18η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (02:50.31)
20η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (02:56.74)
24η θέση Ελπίδα Γιαννοπούλου (02:58.89)

50μ. Πρόσθιο
12η θέση Ελένη-Αριάδνη Βασιλάτου (00:41.13)

50μ. Πεταλούδα
9η θέση Ιωάννα Παππά (00:30.93)
33η θέση Αλεάντρα Αλίου (00:34.46)
58η θέση Σταματία Παππά (00:41.08)

100μ. Πεταλούδα
5η θέση Ιωάννα Παππά (01:07:17)
8η θέση Ιωάννα Πάλλα (01:07.72)
34η θέση Αλεάντρα Αλίου (01:19.26)

200μ. Πεταλούδα
4η θέση Ιωάννα Παππά (02:34.22)

200μ. Μικτή ατομική
31η θέση Αλεάντρα Αλίου (02:54.07)

400μ. Μικτή ατομική
7η θέση Μαρία Σκεμπί (05:49.18)

Άνδρες
50μ. Ελεύθερο
47η θέση Κωνσταντίνος Πασχαλάκης (00:29.90)
60η θέση Ιάσονας Μπέσιος (00:32.14)

100μ. Ελεύθερο
12η θέση Παναγιώτης Ζαράκας (00:55.08)
29η θέση Μανώλης Μόσχος (01:00.34)
50η θέση Κωνσταντίνος Πασχαλάκης (01:04.17)
60η θέση Αντώνης Διγενής (01:07.82)

200μ. Ελεύθερο
52η θέση Κωνσταντίνος Πασχαλάκης (02:18.28)

400μ. Ελεύθερο
19η θέση Σπύρος Βασιλάτος (04:38.32)
22η θέση Νικόλας Τσάγλας (04:41.66)

800μ. Ελεύθερο
5η θέση Σπύρος Βασιλάτος (09:27.23)
6η θέση Νικόλαος Τσάγλας (09:34.35)

1.500μ. Ελεύθερο
7η θέση Σπύρος Βασιλάτος (17:42.77)

50μ. Ύπτιο
1η θέση Κωνσταντίνος Φωτόπουλος (00:26.98)

100μ. Ύπτιο
2η θέση Μανώλης Μόσχος (01:03.72)

200μ. Ύπτιο
4η θέση Μανώλης Μόσχος (02:22.61)

50μ. Πρόσθιο
2η θέση Κλεομένης Μανουσαρίδης (00:30.29)
42η θέση Αντώνης Διγενής (00:40.41)

100μ. Πρόσθιο
2η θέση Κλεομένης Μανουσαρίδης (01:07.86)
3η θέση Μαρίνος Μουσγάς (01:08.34)
6η θέση Παναγιώτης Παλαιογιάννης (01:10.63)
35η θέση Αντώνης Διγενής (01:31.13)

200μ. Πρόσθιο
1η θέση Κλεομένης Μανουσαρίδης (02:26.70)
2η θέση Μαρίνος Μουσγάς (02:27.70)
3η θέση Παναγιώτης Παλαιογιάννης (02:30.55)

50μ. Πεταλούδα
4η θέση Παναγιώτης Ζαράκας (00:25.93)
57η θέση Ιάσονας Μπέσιος (00:35.29)

100μ. Πεταλούδα
18η θέση Νικόλαος Τσάγλας (01:06.64)
47η θέση Ιάσονας Μπέσιος (01:19.52)

200μ. Πεταλούδα
3η θέση Παναγιώτης Ζαράκας (02:07.43)
9η θέση Μαρίνος Μουσγάς (02:15.47)

200μ. Μικτή ατομική
14η θέση Παναγιώτης Παλαιογιάννης (02:26.00)

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 25 Μάρτιος 2019 21:42
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Όρια για το Πανελλήνιο Aλίου και Μπέσιος! »
Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου

Δημοφιλέστερα

Πρεμιέρα με ανατροπή η Ντουνάισκα

Πρεμιέρα με ανατροπή η Ντουνάισκα

22 Ιουλ 2019 ΠΑΕ Ατρόμητος

Πρώτη προπόνηση στο «βουνό» η Κ19!

Πρώτη προπόνηση στο «βουνό» η Κ19!

22 Ιουλ 2019 ΠΑΕ Ατρόμητος

Και με τη...βούλα ο Χάτσερ!

Και με τη...βούλα ο Χάτσερ!

22 Ιουλ 2019 ΓΣ Περιστερίου

Στο Ελατοχώρι η Κ19!

Στο Ελατοχώρι η Κ19!

22 Ιουλ 2019 ΠΑΕ Ατρόμητος

Ενίσχυσε την άμυνα με Σεργάκη!

Ενίσχυσε την άμυνα με Σεργάκη!

22 Ιουλ 2019 Ιπποκράτης

Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας