Τελευταία ενημέρωση 06:51, 20 Νοε 2019

Το Πρωαγωνιστικό έχει λαμπρό μέλλον

Κατηγορία ΓΣ Περιστερίου
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Τα προαγωνιστικά τμήματα του Γ.Σ. Περιστερίου έλαβαν μέρος στην ημερίδα “Πρώτα αθλητές & μετά πρωταθλητές” κατέκτησαν  τρία μετάλλια και σημείωσαν δεκάδες επιτυχίες!

Το μοναδικό αγόρι που ανέβηκε στο βάθρο, ο 10χρονος Παναγιώτης Κουστέρης, σημείωσε την δεύτερη καλύτερη επίδοση στα 50μ. ύπτιο καλύπτοντας την απόσταση σε 00:43.36.

Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν επίσης οι Βασιλική-Μιχαέλα Γκαβαρδίνα και Δάφνη Μπέσιου με την 10χρονη κολυμβήτρια να τερματίζει τα 100μ. ελεύθερο σε 01:22.20, ενώ η 11χρονη συναθλήτρια της κάλυψε την απόσταση των 200μ. ύπτιο σε 03:09.60.

Από κει και μετά, η 12χρονη Σοφία-Ααυγή Τσαγλά κατέλαβε την 4η θέση στα 100μ. Πεταλούδα (01:27.17), θέση που κατέλαβε και η Νίκη-Γεωργία Διγενή στα 200μ. πρόσθιο (03:24.71). Ο 12χρονος Ηρακλής Νασίμπωβ είχε την τέταρτη καλύτερη επίδοση στα 200μ. πρόσθιο (01:25.71) και πέμπτη στα 200μ. ύπτιο (03:02.85), ενώ ο 11χρονος Νταβίντ Κότα τερμάτισε τέταρτος στα 100μ. Ελεύθερο (01:17.42).

Αναλυτικά οι συμμετοχές και οι θέσεις κατάταξης:

Κορίτσια 12 ετών
100μ. Ελεύθερο
24η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (01:23.95)

200μ. Ελεύθερο
16η θέση Σοφία-Αυγή Τσαγλά (02:52.08)

50μ. Πεταλούδα
9η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (00:37.94)
14η θέση Σοφία-Αυγή Τσαγλά (00:39.83)
22η θέση Ελένη-Μαρία Ξαφάκη (00:56.02)

100μ. Πεταλούδα
4η θέση Σοφία-Αυγή Τσαγλά (01:27.17)

100μ. Ύπτιο
8η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (01:26.82)
16η θέση Ελένη-Μαρία Ξαφάκη (01:33.50)

200μ. Ύπτιο
8η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (03:02.59)
13η θέση Ελένη-Μαρία Ξαφάκη (03:15.17)

100μ. Πρόσθιο
10η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (01:37.38)

200μ. Πρόσθιο
4η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (03:24.71)

Κορίτσια 11 ετών
50μ. Ελεύθερο
7η θέση Σοφία Χαραλαμποπούλου (00:34.83)
24η θέση Μαρία Κοτορλού (00:41.11)

100μ. Ελεύθερο
14η θέση Σοφία Χαραλαμποπούλου (01:24.70)

50μ. Ύπτιο
8η θέση Δάφνη Μπέσιου (00:41.66)

200μ. Ύπτιο
2η θέση Δάφνη Μπέσιου (03:09.60)

50μ. Πεταλούδα
7η θέση Δάφνη Μπέσιου (00:41.76)

50μ. Πρόσθιο
10η θέση Μαρία Κοτορλού (00:52.32)
11η θέση Σοφία Χαραλαμποπούλου (00:52.99)

100μ. Πρόσθιο
15η θέση Μαρία Κοτορλού (01:54.46)

Κορίτσια 10 ετών
50μ. Ελεύθερο
12η θέση Άννα-Ανθούλα Λιγνού (00:43.53)

100μ. Ελεύθερο
2η θέση Βασιλική-Μιχαέλα Γκαβαρδίνα (01:22.20)
16η θέση Άννα-Ανθούλα Λιγνού (01:41.19)

50μ. Πεταλούδα
4η θέση Βασιλική-Μιχαέλα Γκαβαρδίνα (00:46.40)

Κορίτσια 9 ετών
50μ. Ελεύθερο
19η θέση Ανατολή Κυκκίδου (00:49.64)
25η θέση Μαρία Ζάχου (01:03.59)

50μ. Ύπτιο
16η θέση Ανατολή Κυκκίδου (00:57.55)

Αγόρια 12 ετών
50μ. Ελεύθερο
21η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (00:36.69)

100μ. Ελεύθερο
24η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (01:25.61)

200μ. Ελεύθερο
17η θέση Θοδωρής Λάμπος (02:43.89)
31η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (03:05.10)

50μ. Ύπτιο
10η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (00:39.98)

100μ. Ύπτιο
4η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (01:25.71)

200μ. Ύπτιο
5η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (03:02.85)

50μ. Πεταλούδα
8η θέση Θοδωρής Λάμπος (00:40.03)

100μ. Πεταλούδα
11η θέση Θοδωρής Λάμπος (01:45.63)

Αγόρια 11 ετών
50μ. Ελεύθερο
25η θέση Φίλιππος-Μάριος Κυπριώτης (00:41.28)

100μ. Ελεύθερο
4η θέση Νταβίντ Κότα (01:17.42)
15η θέση Άγγελος Μαχαίρας (01:23.45)
18η θέση Χρήστος-Μάριος Μυτιληναίος (01:24.26)

200μ. Ελεύθερο
13η θέση Νταβίντ Κότα (02:48.58)
20η θέση Χρήστος-Μάριος Μυτιληναίος (03:00.29)

50μ. Ύπτιο
18η θέση Άγγελος Μαχαίρας (00:47.57)

50μ. Πεταλούδα
9η θέση Νταβίντ Κότα (00:40.40)

50μ. Πρόσθιο
8η θέση Χρήστος-Μάριος Μυτιληναίος (00:50.91)
10η θέση Φίλιππος-Μάριος Κυπριώτης (00:55.32)

100μ. Πρόσθιο
11η θέση Άγγελος Μαχαίρας (01:57.00)
12η θέση Φίλιππος-Μάριος Κυπριώτης (02:03.00)

Αγόρια 10 ετών
200μ. Ελεύθερο
5η θέση Παναγιώτης Κουστέρης (02:55.42)

50μ. Ύπτιο
2η θέση Παναγιώτης Κουστέρης (00:43.36)

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 25 Μάρτιος 2019 21:43
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Έντεκα μετάλλια οι κολυμβητές του ΓΣΠ »
Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου

Δημοφιλέστερα

Τον (διεθνή) Ανθουλάκη η Κ19!

Τον (διεθνή) Ανθουλάκη η Κ19!

19 Νοε 2019 ΠΑΕ Ατρόμητος

Οι βαθμολογίες της ΕΠΣΑ!

Οι βαθμολογίες της ΕΠΣΑ!

19 Νοε 2019 Ποδόσφαιρο

Παραμένουν χωρίς νίκη!

Παραμένουν χωρίς νίκη!

19 Νοε 2019 Πράσινα Πουλιά

Πήρε βαθμό στο Ηράκλειο!

Πήρε βαθμό στο Ηράκλειο!

19 Νοε 2019 Χρυσούπολη

Δεν είχε λύσεις με Αλσούπολη!

Δεν είχε λύσεις με Αλσούπολη!

19 Νοε 2019 Ένωση Περιστερίου

Δύσκολη αποστολή στη Μπάμπεργκ!

Δύσκολη αποστολή στη Μπάμπεργκ!

19 Νοε 2019 ΓΣ Περιστερίου

Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας