Τελευταία ενημέρωση 01:23, 20 Σεπ 2019

Το Πρωαγωνιστικό έχει λαμπρό μέλλον

Κατηγορία ΓΣ Περιστερίου
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Τα προαγωνιστικά τμήματα του Γ.Σ. Περιστερίου έλαβαν μέρος στην ημερίδα “Πρώτα αθλητές & μετά πρωταθλητές” κατέκτησαν  τρία μετάλλια και σημείωσαν δεκάδες επιτυχίες!

Το μοναδικό αγόρι που ανέβηκε στο βάθρο, ο 10χρονος Παναγιώτης Κουστέρης, σημείωσε την δεύτερη καλύτερη επίδοση στα 50μ. ύπτιο καλύπτοντας την απόσταση σε 00:43.36.

Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν επίσης οι Βασιλική-Μιχαέλα Γκαβαρδίνα και Δάφνη Μπέσιου με την 10χρονη κολυμβήτρια να τερματίζει τα 100μ. ελεύθερο σε 01:22.20, ενώ η 11χρονη συναθλήτρια της κάλυψε την απόσταση των 200μ. ύπτιο σε 03:09.60.

Από κει και μετά, η 12χρονη Σοφία-Ααυγή Τσαγλά κατέλαβε την 4η θέση στα 100μ. Πεταλούδα (01:27.17), θέση που κατέλαβε και η Νίκη-Γεωργία Διγενή στα 200μ. πρόσθιο (03:24.71). Ο 12χρονος Ηρακλής Νασίμπωβ είχε την τέταρτη καλύτερη επίδοση στα 200μ. πρόσθιο (01:25.71) και πέμπτη στα 200μ. ύπτιο (03:02.85), ενώ ο 11χρονος Νταβίντ Κότα τερμάτισε τέταρτος στα 100μ. Ελεύθερο (01:17.42).

Αναλυτικά οι συμμετοχές και οι θέσεις κατάταξης:

Κορίτσια 12 ετών
100μ. Ελεύθερο
24η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (01:23.95)

200μ. Ελεύθερο
16η θέση Σοφία-Αυγή Τσαγλά (02:52.08)

50μ. Πεταλούδα
9η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (00:37.94)
14η θέση Σοφία-Αυγή Τσαγλά (00:39.83)
22η θέση Ελένη-Μαρία Ξαφάκη (00:56.02)

100μ. Πεταλούδα
4η θέση Σοφία-Αυγή Τσαγλά (01:27.17)

100μ. Ύπτιο
8η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (01:26.82)
16η θέση Ελένη-Μαρία Ξαφάκη (01:33.50)

200μ. Ύπτιο
8η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (03:02.59)
13η θέση Ελένη-Μαρία Ξαφάκη (03:15.17)

100μ. Πρόσθιο
10η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (01:37.38)

200μ. Πρόσθιο
4η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (03:24.71)

Κορίτσια 11 ετών
50μ. Ελεύθερο
7η θέση Σοφία Χαραλαμποπούλου (00:34.83)
24η θέση Μαρία Κοτορλού (00:41.11)

100μ. Ελεύθερο
14η θέση Σοφία Χαραλαμποπούλου (01:24.70)

50μ. Ύπτιο
8η θέση Δάφνη Μπέσιου (00:41.66)

200μ. Ύπτιο
2η θέση Δάφνη Μπέσιου (03:09.60)

50μ. Πεταλούδα
7η θέση Δάφνη Μπέσιου (00:41.76)

50μ. Πρόσθιο
10η θέση Μαρία Κοτορλού (00:52.32)
11η θέση Σοφία Χαραλαμποπούλου (00:52.99)

100μ. Πρόσθιο
15η θέση Μαρία Κοτορλού (01:54.46)

Κορίτσια 10 ετών
50μ. Ελεύθερο
12η θέση Άννα-Ανθούλα Λιγνού (00:43.53)

100μ. Ελεύθερο
2η θέση Βασιλική-Μιχαέλα Γκαβαρδίνα (01:22.20)
16η θέση Άννα-Ανθούλα Λιγνού (01:41.19)

50μ. Πεταλούδα
4η θέση Βασιλική-Μιχαέλα Γκαβαρδίνα (00:46.40)

Κορίτσια 9 ετών
50μ. Ελεύθερο
19η θέση Ανατολή Κυκκίδου (00:49.64)
25η θέση Μαρία Ζάχου (01:03.59)

50μ. Ύπτιο
16η θέση Ανατολή Κυκκίδου (00:57.55)

Αγόρια 12 ετών
50μ. Ελεύθερο
21η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (00:36.69)

100μ. Ελεύθερο
24η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (01:25.61)

200μ. Ελεύθερο
17η θέση Θοδωρής Λάμπος (02:43.89)
31η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (03:05.10)

50μ. Ύπτιο
10η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (00:39.98)

100μ. Ύπτιο
4η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (01:25.71)

200μ. Ύπτιο
5η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (03:02.85)

50μ. Πεταλούδα
8η θέση Θοδωρής Λάμπος (00:40.03)

100μ. Πεταλούδα
11η θέση Θοδωρής Λάμπος (01:45.63)

Αγόρια 11 ετών
50μ. Ελεύθερο
25η θέση Φίλιππος-Μάριος Κυπριώτης (00:41.28)

100μ. Ελεύθερο
4η θέση Νταβίντ Κότα (01:17.42)
15η θέση Άγγελος Μαχαίρας (01:23.45)
18η θέση Χρήστος-Μάριος Μυτιληναίος (01:24.26)

200μ. Ελεύθερο
13η θέση Νταβίντ Κότα (02:48.58)
20η θέση Χρήστος-Μάριος Μυτιληναίος (03:00.29)

50μ. Ύπτιο
18η θέση Άγγελος Μαχαίρας (00:47.57)

50μ. Πεταλούδα
9η θέση Νταβίντ Κότα (00:40.40)

50μ. Πρόσθιο
8η θέση Χρήστος-Μάριος Μυτιληναίος (00:50.91)
10η θέση Φίλιππος-Μάριος Κυπριώτης (00:55.32)

100μ. Πρόσθιο
11η θέση Άγγελος Μαχαίρας (01:57.00)
12η θέση Φίλιππος-Μάριος Κυπριώτης (02:03.00)

Αγόρια 10 ετών
200μ. Ελεύθερο
5η θέση Παναγιώτης Κουστέρης (02:55.42)

50μ. Ύπτιο
2η θέση Παναγιώτης Κουστέρης (00:43.36)

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 25 Μάρτιος 2019 21:43
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Έντεκα μετάλλια οι κολυμβητές του ΓΣΠ »
Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου

Δημοφιλέστερα

Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας