Τελευταία ενημέρωση 00:35, 19 Απρ 2024

Από τις ήττες που πάντα κάτι κερδίζεις!

Κατηγορία Water Polo

Mε τη διαφορά δυναμικότητας να φαντάζει τεράστια η Ανδρική ομάδα πόλο του ΓΣΠ θα έχει «να το λέει» ότι μας έφερε τον πολυπρωταθλητή Ολυμπιακό από τον οποίο ηττήθηκε σήμερα βέβαια με 3-20 στο κολυμβητήριο της Χωράφας. Από τέτοια παιχνίδια πάντα κάτι κερδίζεις ακόμη και αν χάνεις!

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα του Θοδωρή Βλάχου να προηγείται με 5-0 στο πρώτο οκτάλεπτο χάρη σε τέρματα των Γενηδουνιά, Φουντούλη, Γούνα Αργυρόπουλο – Κανακάκη και Ομπράντοβιτς. Εν συνεχεία στη δεύτερη περίοδο ο Γερακούδης πέτυχε το πρώτο τέρμα για τους γηπεδούχους για να ακολουθήσουν δύο τέρματα του Ομπράντοβιτς και ένα του Αργυρόπουλου – Κανακάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πειραιά έφτασε εύκολα στη νίκη έχοντας πρώτο σκόρερ τον Αλέξανδρο Γούνα που σημείωσε πέντε τέρματα, ενώ τέσσερα πρόσθεσε ο Πάουλο Ομπράντοβιτς.

ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός 3-20 (0-5, 1-3, 0-5, 2-7)

ΓΣ Περιστερίου (Κώστας Λούδης): Καζάκος, Παπανικολάου Αλ., Τσιφτσής, Παζαΐτης, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης, Σκαρπέλης, Φαναριώτογλου, Αγκόρτσας 2, Κλήμος, Φωκάς, Τσαγκάρης, Δαλμάρας, Γιαννουλάτος, Αμπατζής

Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Πάβιτς, Μυλωνάκης 1, Γενηδουνιάς 1, Φουντούλης 2, Νικολαΐδης, Δερβίσης 2, Κάκαρης 1, Γούνας 5, Αργυρόπουλος – Κανακάκης 3, Ομπράντοβιτς 4, Γαλανόπουλος, Χαλυβόπουλος Αρ. 1

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Στην τιμητική 4η θέση οι Παίδες »