Και τώρα Παναθηναϊκός!!!

Tην νίκη με 2-0 πήρε ο Ατρόμητος απέναντι στην Πανθρακικό και συνεχίζει την πορεία του για την τελική πεντάδα.

Οι ''Περιστεριώτες'' πέτυχαν την νίκη που ήθελαν με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο.Απίστευτο γκολ από τον Μαρσελίνιο στο 21'.Ο Μαέστρος του Ατρόμητου πέτυχε απίστευτο γκολ με  απίθανο σουτ έξω από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασιάδη.Έπειτα το 2-0 , ήρθε ύστερα από λάθος των φιλοξενούμενων στην άμυνα και από ασίστ του Ναπολεόνι  σκόραρε ο Ούμπιντες στο 44΄, ένα λεπτό πρίν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο.Στο δεύτερο ημίχρονο και μέχρι το 60' η ομάδα του Νιόπλια ήταν αυτή που υπήρχε ουσιαστικά στον αγωνιστικό χώρο.Ο Πανθρακικός φάνηκε μετά το 60' δίχως να καταφέρει να απειλήσει ιδιαίτερα τον Ατρόμητο .Το παιχνίδι τέλειωσε και ο Ατρόμητος πήρε την σημαντική νίκη, μια νίκη που την χρειαζόταν όσο τίποτα για την συνέχεια.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νιόπλιας): Γκορμπούνοφ, Νάστος, Λαζαρίδης, Κοντοές, Κιβρακίδης, Κατσουράνης, Δημούτσος (Μπάλλας 65'), Καράσκο (Γκαρσία 65'), Μαρσελίνιο (Κούρος 77'), Ούμπιντες, Ναπολεόνι

Πανθρακικός (Ρόκα): Αθανασιάδης, Μελίσσης (Μάρτινς 54'), Τσουμάνης (Ίγκορ 61'), Ποτουρίδης, Τζάνης, Μεχία, Ντιγκινί, Εμπόου, Μπαϊκαρά, Κάσες (Μπάλδα 80'), Βιγιαφάνε

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 14 Μάρτιος 2015 21:03