Τελευταία ενημέρωση 23:20, 16 Απρ 2024

Ο Ατρόμητος Κ17 στο «άψε σβήσε» τον Αστέρα 3-1

Κατηγορία ΠΑΕ Ατρόμητος

Ο Ατρόμητος Κ17 με συνοπτικές διαδικασίες καθάρισε τον Αστέρα Τρίπολης Κ17 με σκορ 3-1 στο γήπεδο του Ρουφ και συνέχισε την ανοδική του πορεία στο 2019 για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ.

Οι παίκτες του Γιώργου Κορακάκη μπήκαν με αποφασιστικότητα στο παιχνίδι και με δύο γρήγορα γκολ στο 5' με τον Σέλληνα και στο 7' με τον Ρονάλντο μπήκαν με ασφάλεια στη θέση του οδηγού και με την συμπλήρωση μισής ώρας κλείδωσαν τη νίκη με το δεύτερο γκολ του Ρονάλντο έπειτα από ωραίο συνδυασμό.

Η επανάληψη ως εκ τούτου απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα με αξιοσημείωτα το δοκάρι του Οικονόμου και το γκολ της τιμής του Αστέρα στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Ξεκίνησαν οι Φλώρος, Καρδάμης, Πομώνης, Γκαβάνης Ζάννης, Μαργαρίτης, Καραμάνης, μάνη, Ρονάλντο, Σέλληνας, Παπαδόπουλος.  Έπαιξαν και οι Γιαννακίδης, Ρίζος, Πιέτρης, Μουντές, Οικονόμου.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 16 Φεβρουάριος 2019 21:48
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Ήττα αντί νίκη η Κ15 στου Ρέντη! »