Τελευταία ενημέρωση 02:22, 25 Απρ 2024

Υπέροχη Κ17 στο Γαλάτσι με ΑΕΚ (0-2)!

Κατηγορία ΠΑΕ Ατρόμητος

Η Κ17 του Ατρόμητου είχε την υπεροχή αλλά κυρίως ήταν υπέροχη από την αρχή μέχρι το τέλος στο ντέρμπι με την ΑΕΚ που έγινε στο γήπεδο του Γαλατσίου.

Με  αρκετά νέα πρόσωπα στην σύνθεση της η ομάδα του Γιώργου Κορακάκη επιβλήθηκε δίκαια με 2-0 πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και έπιασε την Ένωση στη τρίτη θέση της βαθμολογίας με 26 βαθμούς. Το κυριότερο είναι ωστόσο ότι έδειξε τις δυνατότητες της απέναντι σε ένα πολύ καλό αντίπαλο.

Το 0-1 έγινε στο 35' και ήταν χάρμα ιδέσθαι. Ο Σέλληνας απέφυγε δύο -τρεις αντιπάλους και με σουτ στο απέναντι δίχτυ έδωσε προβάδισμα. Στην επανάληψη και σε μια υποδειγματική αντεπίθεση ο Μακρυγιαννάκης έδωσε στον Παπαδόπουλο, εκείνος σούταρε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μακρυγιαννάκης έγραψε το τελικό 0-2.

Ξεκίνησαν οι: Φλώρος, Ρουσσόπουλος, Πομώνης, Μαργαρίτης, Γκαμάνης, Καραμάνης, Μπουρνέλης, Μουντές, Σέλληνας, Μακρυγιαννάκης, Παπαδόπουλος.

Έπαιξαν και οι Οικονόμου, Γιαννακίδης, Ζαχαρίου, Ζαίμι, Toυμαζάτος.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Στο Αλκαζάρ αύριο η Κ19 »