Τελευταία ενημέρωση 10:50, 18 Απρ 2024

Η Κ15 «πεντοζάλησε» τον ΟΦΗ (1-6)!

Κατηγορία ΠΑΕ Ατρόμητος

Η Κ15 του Ατρόμητου χόρεψε πεντοζάλη σήμερα στο Ηράκλειο τον ΟΦΗ για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ καθώς με πέντε γκολ στο β' ημίχρονο πήρε τη νίκη με το εντυπωσιακό 6-1.

Το ματς έγινε με πολύ αέρα, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, προσπάθησε να το εκμεταλλεύτηκε ο ΟΦΗ δημιουργώντας  ευκαιρίες για να προηγηθεί αλλά στο 39’ ο Τσαντίλας έκανε το 0-1

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος έγινε πολύ καλύτερος  και με πρωταγωνιστή τον Τσαντήλα που πέτυχε δύο ακόμη γκολ και δημιούργησαν άλλα δύο δίνοντας ασίστ σε Πατσατζογλου και Ζαρκαλη και με το έκτο γκολ να το πετυχαίνει ο Μούτσης ανέβασε το τελικό σκορ σε μεγάλα ύψη.

Ξεκίνησαν για την ομάδα του Πέτρου Κοντοβράκη οι Παπαϊωάννου -Μπίμπας -Καρδαμης -Αρβανιτης- Παναγιώτου- Κουτουλάκος- Μητρόπουλος- Πατσατζόγλου -Αγκούσι -Τσαντίλας- Ζαρκαλής.