Τελευταία ενημέρωση 02:42, 01 Δεκ 2020
Κατηγορία Άμιλλα

Παρέμεινε για 8η αγωνιστική με την επικράτηση επί της Κηπούπολης (3-1).

Το εξαιρετικό της ντεμαράζ συνεχίζει η Άμιλλα, αποτελώντας μία από τις κορυφαίες ομάδες της Β' κατηγορίας για το τελευταίο δίμηνο. Από την ημέρα που ανέλαβε ο Γιώργος Μπεκρής την τεχνική της ηγεσία, παρουσιάζει ένα διαφοροποιημένο -προς το καλύτερο- αγωνιστικό πρόσωπο, που την κρατά για 8 αγωνιστικές αήττητη!

Στο τοπικό ντέρμπι με την Κηπούπολη, οι 'κόκκινοι' ήταν για ακόμη ένα παιχνίδι κυρίαρχοι και επικράτησαν δίκαια με 3-1. Στο 25' ο Ψωμοζήτης άνοιξε το σκορ με σουτ έξω από την περιοχή, για να φτάσουμε στο φινάλε του α' ημιχρόνου όπου χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για διεύρυνση του προβαδίσματος. Ήταν το 45' όταν ο Κακαράκης κέρδισε πέναλτι, όμως ο Δούμας το εκτέλεσε άστοχα, στέλνοντας την μπάλα άουτ. Στις αρχές της επανάληψης ο Συμεωνίδης κατάφερε αυτό που δεν είχε πετύχει ο Δούμας λίγο πριν. Υποδείχθηκε δεύτερο πέναλτι σε χέρι του Δαβιλά και ο έμπειρος αμυντικός στόχευσε σωστά από την άσπρη βούλα, γράφοντας το 2-0.

Η Κηπούπολη δεν παράτησε το ματς, αντιθέτως προσπάθησε να μειώσει και τα κατάφερε στο 73' με το σουτ του Φιλίππου. Ωστόσο, την τελευταία λέξη την είπαν οι γηπεδούχοι και, συγκεκριμένα, ο Κακαράκης ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-1 με πλασέ στο 90'. Να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μήλιου στο 87' με δεύτερη κίτρινη.

Διαιτητής ήταν ο Κ. Μπαϊρακτάρης, με βοηθούς τους Κατοίκο και Λ. Τσολακίδη.

ΑΜΙΛΛΑ: Κανέλλος, Καλίκας, Συμεωνίδης, Κ. Ασημακόπουλος, Λιόντος, Δούμας, Κακαράκης, Ψωμοζήτης (77' Μέμι), Καζακόπουλος (60' Μακρής), Π. Ασημακόπουλος, Δέγλερης

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Παπαχριστόπουλος, Πολυζωγόπουλος (30' Κουλιάς), Λουρμπάκος, Μήλιος, Βλάσης (65' Παρασκευόπουλος), Κολιτσόπουλος (30' Δαβιλάς), Νομικός, Μακρής, Κοντογιαννόπουλος, Κέρμαλης, Φιλίππου.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Οι υποδομές της Άμιλλας »